Stüdyoda gergin anlar! Yarkadaş ve Yakışıklı arasında bir anda sesler yükseldi: Milleti de o kadar küçümsemeyin

tv100'ün ses getiren programı Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu programında Hacı Yakışıklı ve tv100.com yazarı Barış Yarkadaş arasında ekonomi tartışması yaşandı. Yarkadaş'ın "Markette insanlar taneyle şeftali alıyor" sözleri üzerine Yakışıklı "Milleti de o kadar küçümsemeyin" diyerek yanıt verdi.

tv100.com Yazarları Gürkan Hacır ve Barış Yarkadaş, Hukukçu Serkan Toper, Gazeteci Hacı Yakışıklı; Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu programına konuk olarak gündemi değerlendirdi. Merkez Bankası'nın ağustosta olduğu gibi bugünkü toplantısında da 100 baz puanlık faiz indirimine giderek politika faizini yüzde 12'ye düşürmesi programda masaya yatırıldı. 

"Bunun adalet neresinde?"
Asgari ücretin dolar bazında değerinin azaldığını ve alım gücünün düştüğünü söyleyen Yarkadaş, kur korumalı mevduat planına yönelik eleştirisini ise "Bankada bir kuruşu olmayan bir Allah'ın kulu şuanda bankada parası olanların kur kaynaklı faizini ödüyor. Bunun adalet neresinde? İktidar sırf bu yanlış politika yüzünden seçim kampanyası başlayana kadar faizi tek haneye, 9’lara indirmeyi tasarlıyor. Bu doların artması, euronun patlaması, Türk lirasının 0’a inmesi, vatandaşın alım gücünün azalması demektir." sözleriyle dile getirdi. 

"Milleti de o kadar küçümsemeyin"
Yarkadaş'ın "Bu yanlış politikadan vazgeçin. Vatandaş evine peynir alamıyor. Markette insanlar taneyle şeftali alıyor" sözleri üzerine Yakışıklı "Milleti de o kadar küçümsemeyin" diyerek yanıt verdi. Çağlar ise Yarkadaş'a yönelik "Erşan Şen 2 geldi" dedi. Yarkadaş ve Yakışıklı arasında yaşanan ekonomi tartışmasında stüdyoda sesler yükseldi.