"Evet" dediğini duyamadan öldü

Sevgilisine su altında evlilik teklifi yapan adam "Evet" dediğini duyamadan hayatını kaybetti. Çiftin unutulmaz anı en acı ana dönüştü.

Steven Weber Jr. isimli adam, sevgilisi Kenesha Antoine'ye sürpriz bir evlilik teklifi hazırladı. Tanzanya'da bulunan Pemba Adası'nda su altına inşa edilen odalardan kiralayan adam, sevgilisi içerdeyken dışarı çıktı ve suya daldı. Hazırladığı evlilik teklifini genç kadına gösterdi ve "Evet" yanıtını aladı ancak su üstüne çıkmaya çalışırken hayatını kaybetti.

Genç kadının en acı anını paylaştığı videoyu Facebook'a yüklemesi ile ortaya çıkan olay sosyal medyada viral oldu. 1 milyondan fazla izlenen videoya yorum yapan kullanıcılar aşk dolu mesajlar bıraktı.

ABD’nin Louisiana eyaletinden olan çift, tatil yapmak için Tanzanya’nın Pemba Adası’na gitti. Adada bulunan ve su altına inşa edilmiş odalardan birini kiralayan Weber Jr, planladığı evlilik teklifini gerçekleştirmek için suya girdi.

Su altında kız arkadaşına evlenme teklif etmek isteyen Steven Weber Jr., plastik bir kılıfta, "Senin hakkındaki her şeyi ne kadar sevdiğimi söyleyecek kadar nefesimi tutamıyorum. Ama seninle ilgili her şeyi her gün daha çok seviyorum" yazılı notu kız arkadaşı Kenesha Antoine’nin görebileceği şekilde suyun içindeki cam pencereye tuttu. O sırada Antoine ise bu anları kameraya kaydediyordu. Notun arkasında ise evlenme teklifini yazan Weber Jr, yüzük kutusunu çıkartarak evlenme teklif etti. Öte yandan, Antoine’nin ise kahkaha attığı duyuldu.

Sosyal medya hesabında paylaşım yapan Kenesha Antoine, "Sudan asla çıkamadın, bu yüzden cevabımı asla duyamadın. ‘Evet! Evet! Milyonlarca kez, evet, seninle evleneceğim!’ Hayatımızın geri kalanını kutlayamadık ve kucaklayamadık, hayatımızın en güzel günü en kötüsüne dönüştü" dedi.

Weber Jr’ın nasıl boğulduğuna dair henüz bir açıklama yapılmadı.