Suriye'nin kuzeyine balistik füze saldırısı: En az 3 sivil öldü, 28 kişi yaralandı

Türkiye sınırına yakın Cerablus ilçesinin Hamran bölgesi yakınındaki Terhin bölgesine akşam saatlerinde balistik füze saldırısı düzenlendi. Saldırıda en az 3 sivil öldü, 28 kişi de yaralandı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: A.A

Suriye'nin kuzeyindeki Cerablus ve Bab ilçelerinde iki ayrı noktaya düzenlenen balistik füze saldırısında 3 sivil öldü, 28 sivil yaralandı.

Türkiye sınırındaki Cerablus ilçesinin Hamran bölgesi ile Bab ilçesinin kuzeydoğusundaki Terhin bölgesi, akşam saatlerinde balistik füzelerle hedef alındı.

Saldırıların olduğu bölgelerde, ilkel yöntemlerle işletilen petrol rafine tesisleri yer alırken, çok sayıda tankerin yanması sonucu şiddetli patlamalar meydana geldi. Saldırılarda 3 sivil hayatını kaybetti, 28 sivil yaralandı.

 Ölü ve yaralı sayısı artabilir

Balistik füzelerin kim tarafından atıldığı henüz tespit edilemedi. Yaralılar çevredeki hastanelere kaldırıldı. Olay yerine çok sayıda itfaiye aracı sevk edildi. Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ediliyor.

Terhin bölgesi, 9 Şubat'ta da balistik füze saldırısına maruz kalmış, saldırıda 2 sivil ölmüş, 6 sivil de yaralanmıştı. Ülkenin kuzeyindeki Bab ve Cerablus ilçeleri, terörden arındırılan Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde yer alıyor.