Survivor İsmail Balaban'a Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim'den yeni çağrı!

Acun Ilıcalı'nın sunduğu Survivor 2021'in iddialı yarışmacısı İsmail Balaban'ın yarışmayı bırakmasını isteyen Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim'den yeni çağrı geldi. İşte o açıklama...

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Geçtiğimiz günlerde Survivor İsmail Balaban’a çağrıda bulunan Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı Süreyya Yoğurtçu ve Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim "Yarışmadan çekil ve er meydanına dön" demişti.

Survivor 2021'de başpehlivan İsmail Balaban ile Gönüller Takmı'ndan Uğurtan Dora'nın tartışması gündeme bomba gibi düşmüştü. Yaşanan tartışmada Uğurtan Dora'nın ünlü sporcuya yönelik kullandığı "Soytarı" ve "Zenne gibi oynarsın ancak" ifadeleri güreş camiasında büyük tepki çekmişti.

"Programı bıraksın gelsin"

Türkiye Güreş Federasyonu yaptığı açıklamayla bu sözleri kınarken Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ise, "Programı bıraksın gelsin, ne kazanıyorsa desteği ben vereceğim" demişti.

"Şampiyon olarak dönmesini arzu ediyorum"

Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim'den yeni bir açıklama geldi. Selim yeni açıklamasında, "Haksızlıklar karşısında artık orada kalıp tüm olumsuzluklara rağmen şampiyon olarak dönmesini arzu ediyorum" dedi.

Survivor'da ünlüler takımında mücadele eden İsmail Balaban'ın karşı takım oyuncularıyla gerginlik yaşaması sonrası, "Yarışmadan çekilsin, ne kazanıyorsa ben vereceğim" diyen Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim'den yeni açıklama geldi.

İsmail Balaban'ın ülkeye şampiyon olarak dönmesini istediğini belirten Selim, "Ata sporumuz güreş bir tarihtir, bir kültürdür. İsmail Balaban'da bu tarihin bir parçası bu kültürün bir temsilcisidir. Bu doğrultuda Tarihi Kırkpınar Ağası olarak tüm güreş camiasından Sarı Fırtına İsmail Balaban'ı desteklemelerini istiyorum" dedi.

 

İsmail Balaban kimdir?

Konya altı Belediyesi Spor Kulübü güreşçisi İsmail Balaban 1987 yılında dünyaya geldi. 2017 yılında 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde finale kalmış ve Orhan Okulu’yu yenerek Başpehlivanlık unvanının sahibi oldu.

Antalya Elmalı İlçesi Akçay Köyü’nde dünyaya gelen İsmail Balaban’ın annesi Gülsüm Hanım, babası ise Hasan Bey. Turan isminde bir ikiz kardeşi var.

Eğitimini sürdüren İsmail Balaban, Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda tahsil görüyor.

2012 yılında gerçekleşen 651. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başaltında üçüncü olarak başpehlivanlık kategorisinde mücadele etme hakkını kazandı. 2013 yılındaki 652. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finale kalıp başpehlivan olmayı başardı.

2014 yılındaki 653. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finalde Fatih Atlı'ya yenilerek 2. oldu. 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde Orhan Okulu'yu yenerek 2. kez Başpehlivan oldu. 2013 yılında yapılan 652. Kırkpınar yağlı güreşlerinde ise Ali Gürbüz'e finalde yenildi. Fakat Ali Gürbüz'ün doping testi pozitif çıkınca ve altın kemer İsmail Balaban'a verildi.