Tahmini yine tuttu! Türkiye’yi uyarmıştı

Deprem kahini Frank Hoogerbeets'in son tahmini de tuttu. Daha önce de bir çok depremi tahmin eden Frank Hoogerbeets, yaklaşık 1 ay önce Türkiye'yi uyarmış, 6-7 Ağustos tarihlerine dikkat edilmesi gerektiğini iddia etmişti.

Tahmini yine tuttu! Türkiye’yi uyarmıştı - Sayfa 1

İzmir'in Seferihisar ilçesinde 5.1, Denizli'de ise saat 14.25' te merkez üssü Bozkurt olan 6.0 büyüklüğünde deprem meydana gelmesinin ardından deprem kahinini tahminleri tekrar akıllara geldi.

Tahmini yine tuttu! Türkiye’yi uyarmıştı - Sayfa 2

Hoogerbeets, geçtiğimiz aylarda verdiği röportajda bu tahminleri için gezegenlerin ve ayın pozisyonlarına baktığını ve bunun için özel olarak geliştirdiği 'Solpage' adlı bir bilgisayar programından faydalandığını açıklamıştı.

Tahmini yine tuttu! Türkiye’yi uyarmıştı - Sayfa 3

Fakat Hoogerbeets, 4-14 Haziran arasındaki 10 günlük süreçte 6 ve daha büyük bir depremin oluşmadığını fakat Dünya'nın, Satürn ve Mars ile hizalandığı 14 Haziran tarihi itibariyle 6 şiddetinden daha büyük 18 deprem yaşandığına dikkat çekmişti.

Tahmini yine tuttu! Türkiye’yi uyarmıştı - Sayfa 4

Hoogerbeets'e göre bu kadar kısa süre içerisinde meydana gelen 6 ve üzeri büyüklüğündeki deprem faaliyetleri son derece sıra dışı.

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde geçtiğimiz ay yaşanan 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından bölgedeki 4 ve üzeri şiddetindeki artçı depremleri inceleyen Hoogerbeets, kısa süre içerisinde bu bölge civarında 7 ila 8 büyüklüğünde deprem beklediğini söylmişti.