Takımı kim kurmuş anladın mı Torrent Efendi?

Yerler ve yüzler değişse de işler kötü gittiği zaman takınılan tavır dünyanın hemen her yerinde aynı olabiliyor. Bunun son örneğini Galatasaray Teknik Direktörü Domenec Torrent sergiledi.

Galatasaray Fatih Terim döneminde bence Hoca’nın tuzağa bir kez daha düşmesi, kurulan genç takımın yeterince tecrübe kazanmamasıyla tarihinin en kötü dönemlerinden birini geçiriyordu.

Galatasaray yönetimi kolay olanı seçti. Kendini kurtarmak için başkanlık yolunu açan Fatih Terim’i bir kalemde harcadı. Bir umut olarak da İspanyol teknik direktör Domenec Torrent getirildi.

Torrent gelen gideni aratır misali çıktı. Galatasaray küme düşme potasına bile girdi. Konyaspor maçında alınan mağlubiyet sonrası Torrent hiç yapmaması gereken bir şeyi yaptı. Suçu başkalarına atmayı seçti ve “Bu takımı ben kurmadım” dedi.

Yani başarısız olmanın suçu ben değilim bir suçlu varsa o kişi Fatih Terim’den başkası değil demek istiyordu.

Ancak nasıl olduysa Galatasaray Avrupa Fatih’i olduğunu Barselona önünde hatırladı. Çok iyi savunma yaptı, oyunu kilitledi ve Nou Camp’tan beraberlikle ayrılmayı başardı. Barselona’daki nispeten iyi sonuca Beşiktaş önünde alınan derbi galibiyeti de eklendi. Bir baktık ki Domenec Torrent farklı konuşmaya başladı.

Ee… Torrent Efendi hani bu takımı sen kurmamıştın,

Ne oldu?