Terör örgütü PKK'nın kirli yüzünü anlattı

Terör örgütü PKK'dan kaçarak teslim olan 'Garan' kod adlı terörist, kadın teröristlerin cinsel saldırı ve tecavüze maruz kaldıklarını, karşı çıkanların ise ya susturulduğunu ya da infaz edildiğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

 'Garan' kod adlı terörist,  örgüt içinde kadınların birçoğunun zorla tutulduğunu, sıklıkla cinsel saldırı ve tecavüze uğradıklarını anlattı. 

"Cemil Bayık çok sayıda kadına cinsel istismarda bulundu"

Garan' kod adlı terörist, örgütün sözde yöneticilerinden kırmızı bülten ile aranan Cemil Bayık'ın kışkırtıcı ve provoke edici söylemlerinin yanı sıra özellikle kadınlara sağlanan özgürlükten bahsetmesine rağmen, kadınlara ruhsal ve fiziksel şiddet uyguladığını belirtti.

Terörist, Cemil Bayık'ın çok sayıda kadına cinsel istismarda bulunduğunun çevresindeki herkes tarafından bilindiğini, örgüt içinde bu tarz cinsel saldırıların ve tecavüzlerin sıklıkla yaşandığını, eğer işin içinde yönetici ya da liderler var ise olayın örtbas edildiğini, kadınların ise susturulduğunu ya da infaz edildiğini ifade etti.

Hamile terörist infaz edildi

Teslim olan terörist ifadesinde ayrıca, sözde elebaşı Cemil Bayık'ın hamile bıraktığı Suriyeli bir kadın teröristi kamptan uzaklaştırdığını, 6 aylık hamile kadının kaçmaya çalışması üzerine infaz edildiğini, bunun gibi olayların örgüt içerisinde sıklıkla meydana geldiğini bildirdi.