Tokyo 2020'de bronz madalya kazanan Ferhat Arıcan kimdir? Ferhat Arıcan kaç yaşında, nereli?

Milli jimnastikçi Ferhat Arıcan, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'nda bronz madalya alarak Türkiye'ye cimnastik tarihindeki ilk olimpiyat madalyasını kazandırdı. Peki Ferhat Arıcan kimdir?

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Olimpiyat Oyunları 2020, Japonya'nın başkenti Tokyo'da devam ediyor. Mete Gazoz ve Türkiye Kadın Millî Voleybol Takımı'nın başarısının ardından bir başarı da Ferhat Arıcan'dan geldi. 32. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda cimnastik kategorisinden bronz madalyayla dönen Ferhat Arıcan araştırılıyor. İşte hayatı hakkında merak edilenler...

FERHAT ARICAN KİMDİR?

Cimnastik dalında ilk olimpiyat madalyasını kazanan Ferhat Arıcan 28 Temmuz 1993 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi.

Jimnastikle ilgilenmeye ilkokulda beden eğitimi öğretmeninin teşviki ile 10 yaşında başlayan Ferhat Arıcan bugün milli sporcu olarak kariyerine devam etmektedir. Ferhat Arıcan'ın boyu 1.77 kilosu ise 66'dır.

Ferhat Arıcan'ın kariyerindeki ilk başarısı Singapur'da düzenlenen 2010 Gençlik Olimpiyatları'nda atlama masasında Moğol rakibi Ganbatyn Erdenebold ardından gümüş madalya sayılabilir. 2013 Akdeniz Oyunları paralel bar kategorisinde bronz madalyanın sahibi olarak Mersin'den dönen Arıcan'ın kendi adıyla anıldığı bir hareketi de bulunmaktadır.