Tunceli'de yılın ilk raftingi yapıldı

Tunceli, Munzur Nehri'nde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında yılın ilk raftingi gerçekleştirildi.

Google Haberlere Abone ol

Tunceli'de baharla coşan Munzur Nehri'nde Vali Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Turgay Aras, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulselam Er ile beraberindekiler Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında rafting yaparak sezonu açtı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Vali Tuncay Sonel’in de katılımıyla Munzur Nehri’nde rafting etkinliği gerçekleştirildi. Ovacık karayolu Anafatma mevkiinde başlayan etkinlikte Vali Tuncay Sonel de rafting yaptı. Korona virüs tedbirleri kapsamında rafting botlarına 4'erli sporcu grupları bindi. Yaklaşık bir saat süren rafting kent merkezinde Mavi Köprü mevkiinde sona erdi. Ardından sporcular “Tanımakla Başlar Herşey ve Evde Kal Tunceli” pankartı ile Türk Bayrağı açtı.

Tunceli'nin bir kaç yıl öncesine kadar terörle anıldığını anımsatan Vali Tuncay Sonel, "Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın ve İçişleri Bakanımızın destekleri, kahraman güvenlik güçlerimizin teröristle mücadeleki başarılı operasyonlarıyla Tunceli artık huzur şehri, turizm şehri haline geldi” dedi.

Bu yıl Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nınç büyük bir coşkuyla kutlanacağını aktaran Sonel, “Burası artık rafting merkezi. Geçen yıl Dünya Rafting Şampiyonası burada düzenlenmiş, 20 ülkeden 800 sporcu ve binlerce seyirci Tunceli’ye gelmişti. Biz de Gençlik Haftası nedeniyle bu yılın ilk raftingini yapıyoruz. Gençler bizim gözbebeğimiz, geleceğimiz.

Tunceli’de 10 milli sporcumuz var. Bunlar da bizim gururumuz. Tunceli’nin huzur, turizm, tatil şehri olmasında emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.Bu özel gün dolayısıyla bu toprakları vatan yapan ecdadımızı,Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve tüm şehitlerimizi,gazilerimizi rahmetle,minnetle ve dua ile anıyoruz.Katkılarından dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu İle Türkiye Rafting Federasyonu Başkanımız Fikret Yardımcı’ya teşekkürlerimizi iletiyoruz" diye konuştu.