Türkiye ile Japonya arasında ortak ticaret bildirisi

TİCARET BAKANI ÖMER BOLAT VE JAPONYA EKONOMİ, TİCARET VE SANAYİ BAKANI, TİCARET, YATIRIM VE EKONOMİK İŞ BİRLİĞİ KONULARINI İÇEREN ORTAK BİR DEKLARASYON İMZALADI... BAKAN BOLAT, İKİ ÜLKE ARASINDAKİ TİCARETİN BU YIL SONUNDA 6 MİLYAR DOLARA ULAŞACAĞINA İNANDIKLARINI SÖYLEDİ.

Türkiye ile Japonya arasında ortak ticaret bildirisi

TİCARET BAKANI ÖMER BOLAT VE JAPONYA EKONOMİ, TİCARET VE SANAYİ BAKANI, TİCARET, YATIRIM VE EKONOMİK İŞ BİRLİĞİ KONULARINI İÇEREN ORTAK BİR DEKLARASYON İMZALADI...

YAPILAN AÇIKLAMADA ŞU İFADELER KULLANILDI:

İKİ ÜLKE ARASINDAKİ KARŞILIKLI TİCARETİN 5 MİLYAR DOLARI AŞMASINDAN BÜYÜK BİR MEMNUNİYET DUYUYORUZ. BU SENE SONUNDA DA 6 MİLYAR DOLARA ULAŞACAĞIMIZA İNANIYORUZ.

BİR SÜREDİR MÜZAKERELERİ DAHA ÖNCE BAŞLAMIŞ OLUP DA BİR SÜREDİR DÜNYADAKİ VE ÜLKEMİZDEKİ DEPREM FELAKETİNDEN SONRA DURMUŞ OLAN JAPONYA TÜRKİYE EKONOMİK ORTAKLIK ANLAŞMASI MÜZAKERELERİNİ TEKNİK DÜZEYDE YENİDEN BAŞLATMA KARARI ALDIK.

TÜRKİYE VE JAPONYA’NIN İKİ ÜLKE EKONOMİK YATIRIM VE TİCARET İLİŞKİLERİNİ HEM ÜLKELERİMİZ ARASINDA HEM DE ÜÇÜNCÜ ÜLKELERDE ÇOK DAHA İLERİ SEVİYELERE TAŞINMASI KONUSUNDA İKİ ÜLKE HÜKÜMETLERİ VE TİCARET BAKANLIKLARI OLARAK KARARLILIĞIMIZ TAMDIR.