Türkiye işte bu demek! Dükkanın camındaki notu görenler içeri girip ceplerindeki bütün parayı boşalttı

Afyonkarahisar’da bir dükkanın önünde yazılan not çevre sakinlerini adeta yarışa soktu. Bölgede yer alan bir börekçi dükkanı bir günlük gelirini deprem bölgesine bağışlayacağını iş yerinin önüne astığı pankart ile duyurdu. Yazıyı gören vatandaşlar dükkana akın etti.

Türkiye işte bu demek! Dükkanın camındaki notu görenler içeri girip ceplerindeki bütün parayı boşalttı

Bolvadin ilçesinde bulunan bir börekçi dükkanı bir günlük gelirini deprem bölgesine bağışlayacağını iş yerinin önüne yazılı olarak astığı not ile duyurdu. Börek ile birlikte simit ve çeşitli hamur işi ürünler satan iş yerinin sahibi Ali Osman Özçelik, bir günlük kazançlarını hemen deprem bölgesine göndereceklerini ve yaşananlar nedeniyle çok üzgün olduklarını dile getirdi. 

Türkiye işte bu demek! Dükkanın camındaki notu görenler içeri girip ceplerindeki bütün parayı boşalttı - Resim : 1

“ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR BİRBİRİMİZE DESTEK OLACAĞIZ”

Dükkan sahibi Çelik'in astığı pankartı gören vatandaşlar ise dükkandan alışveriş yapmak için adeta bir birleri ile yarıştı. Yardımlaşma duygusunun ön plana çıktığı görüntülerin oluştuğu organizasyonun ardından açıklama yapan Çelik, “Bolvadin’de yapılan yardım kampanyasına bizlerde destek olduk. Tırlarla yardımlar gitti. Ama biz kendimizde yardım yapalım istedik ve böyle bir organizasyon yaptık. Allah’ın izni ile bir günlük satışlarımızı bağışlayacağız. Allah yar ve yardımcıları olsun. Elimizden geldiği kadar birbirimize destek olacağız” ifadelerini kullandı.

Türkiye işte bu demek! Dükkanın camındaki notu görenler içeri girip ceplerindeki bütün parayı boşalttı - Resim : 2