Twitter'da çeviri özelliği kapatıldı! Ücretli mi olacak?

Twitter, farklı dildeki Tweetlerin bütün kullanıcılar tarafından okunabilmesi için var olan çeviri özelliğini tüm kullanıcılara kapattı. Bu hamleyle kullanıcılar, çeviri özelliğinin Twitter Blue gibi ücretli mi olacağını merak ediyor. Peki Twitter çeviri özelliğini neden kaldırdı? Tercüme özelliği paralı mı olacak? İşte yanıtı...

Twitter'da çeviri özelliği kapatıldı! Ücretli mi olacak?

Twitter'da çeviri özelliği bir anda tüm kullanıcılara kapatıldı. Beklenmedik gelişme sonrası kullanıcılar, özelliğin ücretli mi olacağını araştırmaya başladı. Peki çeviri özelliği paralı mı olacak?

TWITTER ÇEVİRİLERİ NEDEN KAPATTI?

Sosyal medya devi Twitter çeviri özelliğini kapattı.

Çeviri özelliğinin kapatılması ilk başta kullanıcılar tarafından bir sorun zannedildi. Ancak Twitter destek merkezine yapılan taleplerin ardından sorun henüz giderilmiş değil.

Çeviri tuşunun şu anda tüm kullanıcılar tarafından kullanılamadığı ifade ediliyor.

TWITTER BLUE ÖZELLİĞİ Mİ OLACAK?

Tweet gönderimi sırasında çökme sorunları yaşandığı için çeviri özelliğinin kapatıldığı öne sürülse de, bazı kullanıcılar bunun sebebinin Twitter Blue olabileceği belirtiliyor. Elon Musk'ın Twitter Blue satışı yapmak için bu özelliği Blue abonelerine özel açacağı iddia ediliyor.

TWITTER BLUE NEDİR?

Twitter Blue, mavi onay işaretinin yanı sıra abonelere Twitter deneyimlerini geliştirme ve özelleştirme yolu sunuyor. Twitter'ı kişiselleştirmeye yardımcı olmak için tasarlanan sistem herkesin kullanımına sunulmadan önce en yeni özelliklere erken erişim olanağı sağlıyor.

TWITTER BLUE FİYATI NE KADAR?

Twitter Blue özelliği Webden alındığı zaman aylık 150 TL, yıllık ise 1569,99 TL olarak satılıyor.

Telefon uygulamasında alındığında ise aylık 209 TL, yıllık ise 2199 TL'den satılıyor.