Acun Ilıcalı kesin kararını verdi! Herkesi şaşırtacak hamleyi kimse beklemiyordu

Ünlü yapımcı Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City takımında yeni teknik direktör konusunda sürpriz bir gelişme yaşandı. Acun Ilıcalı’nın yeni teknik direktör olarak Pedro Martins ile anlaşmasına kesin gözüyle bakılmıştı. Yeni bir sürpriz bir gelişme yaşanarak Hull City ile Pedro Martins’in anlaşamadığı belirtildi.

Acun Ilıcalı kesin kararını verdi! Herkesi şaşırtacak hamleyi kimse beklemiyordu

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu İngiltere takımlarından “Hull City’de teknik direktör kim olacak?” sorusu merak konusuydu.

Ünlü yapımcının sahibi olduğu Hull City’de  Hull City'de yeni teknik direktör'ün Pedro Martins'in olması beklenirken sürpriz bir gelişme yaşandı. Acun Ilıcalı'dan da konuyla ilgili açıklama geldi.

 

Fatih Terim ve Sergen Yalçın’ın adı da yazılmıştı

Hull City'ye yakınlığıyla bilinen şehrin yerel gazetesi Hull Daily Mail, geçtiğimiz hafta Şota kararına geniş yer ayırırken yeni teknik adam konusunda dikkat çeken isimlere yer vermişti.

Söz konusu haberde, teknik direktör adayları arasında Fatih Terim ve Sergen Yalçın’ın adı geçmişti.

Acun Ilıcalı ile birlikte fotoğraf çektirmişti

Acun Ilıcalı sürpriz bir karar vererek takımı Pedro Martins'e emanet etmek için resmi girişimlere başlamıştı.

Hull City-Wigan Athletic maçını izlemek için şehre gelen Portekizli çalıştırıcının stadı gezerken fotoğrafı sosyal medyaya düşmüştü. Ayrıca kulübün Acun Ilıcalı ise sosyal medya hesabından haberleri doğrulayan bir paylaşım yapmıştı.

Acun Ilıcalı kesin kararını verdi! Herkesi şaşırtacak hamleyi kimse beklemiyordu - Resim : 1

Martins ile Acun Ilıcalı'nın birlikte izlediği mücadeleyi Hull City 2-1'lik skorla kazanarak 5 maçlık yenilgisi serisine verdi.

Karşılaşmanın ardından ilerleyen günlerde tarafların anlaşma yapması beklenirken sürpriz bir gelişme yaşandı.

Hull City ile Pedro Martins'in anlaşma sağlayamadığı ve görüşmelerin sonlandırıldığını açıklandı.

Geçici teknik direktör Andy Dawson'ın, yeni duyuruya kadar göreve devam edeceği duyuruldu.

İşte Acun Ilıcalı'nın kulübün sitesinden yaptığı açıklama:

"Teknik direktör Pedro Martins ile yaptığımız görüşmelerin ardından karşılıklı anlaşmaya varamadık ve görüşmeleri bitirme kararı aldık. Pedro harika bir antrenör ama taleplerini karşılayamacağımızı hissettik. Hull City'e gösterdiği ilgiden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Ekibimiz, kulüp efsanesi Andy Dawson ile çok yetenekli ellerde ve onun geçen hafta ortaya koyduğu performanstan çok memnunuz. Dawson bir sonraki duyuruya kadar ilk takımdan sorumlu olmaya devam edecektir.

Dünyanın dört bir yanından yüksek kalibreli teknik direktörlerin ilgisini çektik ve bu büyük kulübü ileriye götürecek doğru adayı bulana kadar tüm seçeneklerimizi değerlendirmeye devam edeceğiz. Bu bizim için çok önemli bir karar ve aceleye getirmek istediğimiz bir şey değil. Andy ve ekibinin getirdiği istikrar, bu kararı doğru bir şekilde almamızı sağladığı için şanslıyız. Birlikte yolculuğumuzun başında da söylediğim gibi şeffaflıkla hareket edeceğiz ve bu süreç boyunca taraftarlarımıza güncel bilgileri vermeye devam edeceğiz."