Usta gazeteci Orhan Can hastaneye kaldırıldı

Yeniçağ Gazetesi'nin dijital sorumlusu Orhan Can, geçirdiği kalp rahatsızlığının ardından kaldırıldığı özel hastanede tedavi altına alındı. Can'ın 6 damarının tıkalı olduğu anlaşıldı.

Google Haberlere Abone ol

Tedavisine başlanan Can'ın burada anjiyo olduğu öğrenildi. Deneyimli gazeteci Orhan Can, kaldırıldığı özel hastanede anjiyo oldu. Prof. Bilal Boztosun ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda toplamda 6 damarı tıkalı olduğu belirlenen gazetecinin tıkalı damarları yakıldı.

Orhan Can, kariyeri boyunca pek çok basın kuruluşunda farklı görevler almıştı. Usta isim son olarak Yeniçağ Gazetesi'nde dijital sorumlu olarak görev almaktaydı.

 Orhan Can kimdir? 

Günaydın Gazetesinde spor haberciliğiyle gazeteciliğe ilk adımı atan gazeteci, daha sonra Güneş ve Hürriyet Gazetelerinde polis muhabirliği yaptı.

1993-94 yıllarında televizyon haberciliğine geçiş yapan Orhan Can, Kanal D’de yurt haber müdürü oldu, ardından Show TV Haber müdürü olarak, Reha Muhtar’la çalıştı.

Kurucusu olduğu Haber Türk’ün Genel Yayın yönetmenliğini yaptı. Haber Türk’ün Ciner grubuna devredilmesinin ardından Skytürk'te haber müdürlüğü yaptı. 

Daha sonra Web TV Müdürü ve spor köşe yazarı olarak Hürriyet Gazetesine geçen gazeteci, bir dönem Cumhuriyet Gazetesinde Spor yazarlığı yaptı.

Birçok ödül alan usta gazeteci, "Yaşasın iyilik Kahrolsun Kötülük" başlıklı makalesi ile en iyi "Türkiye Spor Yazarı" ödülüne layık görülmüştü.