‘Uyuşturucu kullanım yaşı 10’a kadar düştü’

Bursa Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Başkanı Suat Kızılhan, ülke genelinde 10 milyon, Bursa'da ise 500 bini aşkın uyuşturucu bağımlısı olduğunu belirterek, uyuşturucu kullanımının 10 yaşına kadar düştüğünü ileri sürdü.

‘Uyuşturucu kullanım yaşı 10’a kadar düştü’

İlay Aksoy, YouTube kanalında hazırladığı ‘Kervan Yolda Dizilmez’ programında, Bursa Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Başkanı Suat Kızılhan ile birlikte Türkiye’deki en büyük sorunlardan biri olan uyuşturucu madde kullanımını masaya yatırdı.

“TÜRKİYE’DE 10 MİLYON, BURSA’DA 500 BİN BAĞIMLI VAR”

Bursa’daki uyuşturucu krizinin konuşulduğu programda soruları yanıtlayan Bursa Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Başkanı Suat Kızılhan, ülke genelinde 10 milyon, Bursa’da ise 500 bini aşkın uyuşturucu bağımlısı olduğunu öne sürdü.

“UYUŞTURUCU KULLANIMI 10 YAŞINA KADAR DÜŞTÜ”

Uyuşturucu kullanımının düştüğünün altını çizen Kızılhan, “Normalde şu anda uyuşturucu kullanımı gerçekten 10 yaşında kadar düştü. Kız, erkek çocuğu fark etmeden dediğim gibi 10 yaşında düştükten sonra yani en yüksek tabanlı 50-55 yaşlarına kadar uzanıyor. Çoğunlukla erkekler tabi ama şu son 3-5 senede kız çocuklarımız ve kadınlar üzerinde daha çok yoğunlaştı” ifadelerini kullandı.