Uzaklaştırma kararı olan koca karısını öldürdü!

Emine Bulut cinayeti toplumu derinden sarsarken, Konya'da yeni bir kadın cinayeti yürekleri yaktı. Bekir E., bu sabah 3 çocuğunun gözleri önünde karısı Tuba E.'yi defalarca bıçaklayarak öldürdü. Tuba E.'nin 4 gün önce kocası hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı öğrenildi.

Google Haberlere Abone ol

Olay, dün saat 08.45 sıralarında merkez Karatay ilçesinde meydana geldi.

İddialara göre, Tuba E., kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle 4 gün önce karakola başvurarak, eşi Bekir E. hakkında şikayette bulundu. 

Şikayetin ardından şoför olarak çalışan Bekir E.'ye 18 Ağustos tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 2 ay süreyle evden uzaklaştırma kararı verildi.

Çıkartılan karara rağmen Bekir E., bu sabah eşinin çocuklarıyla kaldığı daireye gitti ve eşiyle tekrar tartışmaya başladı. İkili arasında çıkan kavgada Bekir E., yanında bulanan bıçakla eşi Tuba E.’yi bıçakladı. Karnından yaralanan Tuba E., evlerinin kapısını açarak eşinden kaçmak istedi. Bu sırada evde bulunan çiftin 3 çocuğu babalarını engellemeye çalıştı. Çocukların tüm çabalarına rağmen eşinin peşinden giden Bekir E., Tuba E.'yi apartman içerisinde defalarca bıçakladı. Bekir E., ardından 2 erkek çocuğunu yanına alırken diğer küçük çocukları ise komşularına sığındı.

Komşularının ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri, Tuba E.’nin vücuduna 20 bıçak darbesi alarak hayatını kaybettiğini belirledi. Şüpheli koca Bekir E. olay sonrası 2 oğluyla kendi annesinin evine gitti. Buradan polisi arayan Bekir E., teslim olmak istediğini söyleyerek polis ekiplerine teslim oldu.

- "Bana hakaret edince kendimi kaybetmişim"

Gözaltına alınan şüpheli koca emniyetteki ifadesinde, "Biz eşimle birbirimizi sevdik. Severek evlendik. En büyük oğlumu anneme götürecektim. Sabah mesai çıkışı eve gittim. Çocuklar yatıyordu. Eve girip bir süre oturdum sonra tartışmaya başladık. Tartışma sırasında Tuba bana bağırıp hakaret etmeye başladı. Tartışmamız üzerine çocuklar da uyandı. O bana bağırmaya devam edince bir süre sonra kendimi kaybetmişim. Yanımda bulunan bıçakla Tuba’ya saldırmaya başladım. Tuba dışarı kaçınca ben de peşinden gittim. Tuba yerde kanlar içinde yatıyordu. Ben çocuklarımı alıp olay yerinden uzaklaştım" dediği öğrenildi.

Zanlı işlemlerinin ardından sevk ediliği Konya 2. Sulh Ceza Mahkemesince "eşini kasten öldürme" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.