Vizesiz gidilebilen ülkeler

Türkiye vatandaşlarının vizesiz gidebildiği ülkeler listesine her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. İşte Türkiye pasaportu ve Türkiye kimliği taşıyan insanların vizeye ihtiyaç duymadan gidebildiği ülkelerin 2019 güncel listesi...

Kaynak: TV100.COM - Mustafa Kemal Büyükkaya
Vizesiz gidilebilen ülkeler - Sayfa 1

Listede toplam 91 ülke var. Bu ülkeler Türk vatandaşlarına 30 ila 90 gün arasında değişen sürelerde turistik gezi için yapılan ziyaretlerde vize istemiyor. Bu ülkelerin haricinde 16 ülke ise sınır kapısında vize kolaylığı sağlıyor. 10 ülke de online olarak vize başvurusu kabul ediyor. İşte vizesiz gidebileceğiniz tüm ülkeler...

Vizesiz gidilebilen ülkeler - Sayfa 2

Surinam

Surinam'ın başkenti Paramaribo'da 21 Eylül 2018'de imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Surinam Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport Hamilleri için Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına Dair Anlaşma"nın onaylanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, söz konusu pasaportlara sahip Türk vatandaşları, Surinam'a seyahatlerinde ülkeye giriş tarihlerinden itibaren 90 gün boyunca vizeden muaf olacak.

Vizesiz gidilebilen ülkeler - Sayfa 3

Sierra Leone

Sierra Leone İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu birçok ülke için kapıda vize uygulaması başlatıldı. Açıklamada, "Hükümetin bir taahhüdü olarak turist ya da yatırımcı olarak ülkeye gelmek isteyenler kapıda vize uygulamasıyla ülkeye giriş yapabilirler" ifadesi kullanıldı.

Vizesiz gidilebilen ülkeler - Sayfa 4

Azerbaycan

Konuyla ilgili olarak Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 1 Eylül 2019'dan itibaren Azerbaycan ile vizelerin kaldırılacağını açıklamıştı. Dün itibariyle Azerbaycan'a vizesiz giriş başladı.