Vizesiz gidilebilen ülkeler

Türkiye vatandaşlarının vizesiz gidebildiği ülkeler listesine her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. İşte Türkiye pasaportu ve Türkiye kimliği taşıyan insanların vizeye ihtiyaç duymadan gidebildiği ülkelerin 2019 güncel listesi...

Kaynak: TV100.COM - Mustafa Kemal Büyükkaya
Vizesiz gidilebilen ülkeler - Sayfa 1

Listede toplam 90 ülke var. Bu ülkeler Türk vatandaşlarına 30 ila 90 gün arasında değişen sürelerde turistik gezi için yapılan ziyaretlerde vize istemiyor. Bu ülkelerin haricinde 16 ülke ise sınır kapısında vize kolaylığı sağlıyor. 10 ülke de online olarak vize başvurusu kabul ediyor. İşte vizesiz gidebileceğiniz tüm ülkeler...

Vizesiz gidilebilen ülkeler - Sayfa 2

Sierra Leone

Sierra Leone İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu birçok ülke için kapıda vize uygulaması başlatıldı. Açıklamada, "Hükümetin bir taahhüdü olarak turist ya da yatırımcı olarak ülkeye gelmek isteyenler kapıda vize uygulamasıyla ülkeye giriş yapabilirler" ifadesi kullanıldı.

Vizesiz gidilebilen ülkeler - Sayfa 3

Azerbaycan

Konuyla ilgili olarak Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 1 Eylül 2019'dan itibaren Azerbaycan ile vizelerin kaldırılacağını açıklamıştı. Dün itibariyle Azerbaycan'a vizesiz giriş başladı.

Vizesiz gidilebilen ülkeler - Sayfa 4

Andorra
90 gün vizesiz.
Fransa ile İspanya'nın sınırları arasında küçük ancak muhteşem doğa güzelliklerine sahip olan Andorra, Türk vatandaşlarına vizesiz ancak ülkenin kendi havalimanı olmadığı için ilk durağınız Fransa veya İspanya olacak. Fransa ve İspanya topraklarından geçeceğiniz için Schengen vizesi gerekiyor.