WhatsApp şikayetlere nihayet kulak verdi! Artık o isimlerin yanında 'belki' yazacak

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcılar tarafından sıklıkla şikayet edilen bir konuya nihayet kulak verdi. Grup sohbetlerinde tanımadığımız kişilerin telefon numalarımızı görmesi konusunu şikayetler üzerine mercek altına alan WhatsApp yönetimi, yeni bir güncelleme getirmeye hazırlanıyor. Buna göre, rehberinizde olmayan kişiler gruplarda artık 'Belki' ibaresiyle görünecek.

WhatsApp şikayetlere nihayet kulak verdi! Artık o isimlerin yanında 'belki' yazacak

Mesajlaşma platformu WhatsApp, grup sohbetlerinde tanımadığımız kişilerin telefon numaralarımızı görmesini engellemeye hazırlanıyor. Yeni gelecek güncellemeyle birlikte rehberinizde olmayan kişiler gruplarda artık 'Belki' ibaresiyle görünecek.

ARTIK NUMARA DEĞİL İSİM YAZIYOR

NTV'de yer alan habere göre, grup katılımcıları arasında rehberinizde kayıtlı olmayan kişiler şimdiye kadar numaraları ile görünüyordu. Fakat artık kayıtlı olmayan kişiler mesaj bildirimlerinde numaralarının yerine hesap adlarıyla görüntülenecek.

KULLANICI ADININ YANINA 'BELKİ' İBARESİ EKLENDİ

Bilinmeyen numaralar için yeni bir düzenleme yapan Whatsapp; iOS, Android ve masaüstü (web) kullanıcıları için yeni bir özellik yayınladı.

Mesaj bildirimlerinde numarası kayıtlı olmayan kişiler 'Belki... (hesap adı)' olarak görünmeye başladı.

Bu özellik, alıcının, numarayı yeni bir kişi olarak kaydetmesine gerek kalmadan bilinmeyen kişinin kim olduğunu anlamasını kolaylaştırıyor.