Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı! Okullar Eylül'de açılacak mı?

Görevi Ziya Selçuk'tan devralan yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yüz yüze eğitime ilişkin yaptığı açıklamada "Okulları artık kapalı tutma gibi bir lüksümüz yok" açıklaması yaptı.

Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı! Okullar Eylül'de açılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı'nda devir teslim töreni gerçekleşti. Ziya Selçuk ve yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklamalarda bulundu.

Bakan Özer'in açıklamasından satır başları:

Milli Eğitim Bakanı olarak zor bir görevi devraldığımın farkındayım. Tüm dünyada ve Türkiye'de eğitime, asgari düzeyi sağlamak bile artık ciddi bir mesele haline gelmiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti hükümetleri eğitime büyük yatırımlar yapmıştır. Eğitim sisteminin fiziksel ve teknolojik altyapısı birçok Avrupa ülkesi ile rahatlıkla kıyaslanabilir haldedir.

Yüz yüze eğitim açıklaması

Eylülde okulları açmak için her ne gerekiyorsa yapacağız. Velilerimiz çok büyük zorluklar yaşadılar. Önceliğim okulları tıpkı pandemi öncesinde olduğu gibi yüz yüze eğitime hazır hale getirmektir. Artık okulları kapalı tutma gibi bir lüksümüz yoktur.

Ziya Selçuk: Bu ülkenin çocuklarına hizmet etmeye devam edeceğim

Ziya Selçuk'un açıklamaları:

Bu bir bayrak yarışı, bugün bayrağı teslim ettiğim, birlikte çok kıymetli çalışmalara imza attığımız değerli çalışma arkadaşımız Prof. Dr. Mahmut Özer Bey'e başarılar diliyorum. Ziya öğretmen olarak bu ülkenin çocukları için her durumda hizmet etmeye devam edeceğim.