Yerli otomobilin tedarikçisi belli oldu

TOGG’un bagaj kapağı kontrol ünitesi tasarımı ve üretim faaliyetlerini Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ. üstlendi.

Yerli otomobilin tedarikçisi belli oldu

Telekomünikasyon cihazları ve elektronik devre kartları olmak üzere, iki ana başlıkta faaliyetlerini sürdüren Karel, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamayla TOGG’un bagaj kapağı kontrol ünitesi tasarımı ve üretim faaliyetleri için tercih edildiklerini duyurdu.

Açıklamaya göre, yerli otomobil için teknolojik açıdan görüşmeler neticesinde çeşitli projeler TOGG’a sunuldu. TOGG da bagaj kapağı kontrol ünitesi için tasarım ve üretim faaliyetlerinin Karel tarafından yapılmasının kararlaştırıldığını şirkete bildirdi. Böylece Karel TOGG’un bünyesinde doğrudan tedarikçi listesinde yer alacak.

İşte şirketten KAP'a yapılan açıklama:

“Firmamız son 5 yıldır otomotiv alanındaki faaliyetlerini çevresel görüş sistemleri ve elektronik kontrol ünitesi üzerine yoğunlaştırmıştır. Bu çalışmaların neticesinde TOGG'la da görüşüp üzerinde çalıştığımız çeşitli projelerimizi TOGG'la paylaşma fırsatını yakalamıştık.

Bugün, TOGG bünyesinde geliştirilecek araç için tasarlanması gereken elektronik kontrol ünitesi kapsamında değerlendirdiğimiz bagaj kapağı kontrol ünitesinin tasarım ve üretim faaliyetleri için firmamızın tercih edildiğine dair "Letter of Nomination" tarafımıza ulaşmıştır. Bu tercih, aynı zamanda firmamızın bu projede TOGG bünyesinde doğrudan tedarikçi listesi içerisinde yer almasına da olanak tanıyacaktır.”