Yine sağlık çalışanına şiddet... Acili birbirine kattılar, sağlık çalışanına böyle saldırdılar

Ayağı kırılan bir şahsı hastaneye getiren bir grup, sağlık çalışanlarının onlarla ilgilenmediğini öne sürerek Acil Servisi birbirine kattı. Sağlık ve güvenlik çalışanlarına saldıran 8 hasta yakını kameralardan tespit edilerek gözaltına alındı.

Kaynak: İHA

Sivas Numune Hastanesi'ne getirdikleri ayağı kırık hastayla kimsenin ilgilenmediğini öne süren hasta yakınları hastaneyi birbirine kattı. 8 hasta yakını sağlık çalışanlarını ve güvenlik görevlilerini darp etti.

Edinilen bilgilere göre olay, akşam saatlerinde Sivas Numune Hastanesinin Acil bölümünde meydana geldi. Y.Ö. isimli ayağı kırılan hastalarını Numune Hastanesi’ne getiren şahıslar, sağlık çalışanlarının hastalarıyla ilgilenmediğini iddia ederek tartışmaya başladı.

 Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü, şahıslar sağlık ve güvenlik çalışanlarına saldırdı. Çıkan arbedede hastanenin Acil bölümü adeta savaş alanına döndü. Şahısların saldırısında 6 güvenlik görevlisi yaralandı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olayda 8 hasta yakını gözaltına alınarak adli işlem başlatıldı.
Saldırı anı ise hastanenin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde hasta yakınlarının sağlık ve güvenlik çalışanlarına darp ettiği görüldü.
Öte yandan, Sivas Valisi Salih Ayhan da darp edilen sağlık ve güvenlik çalışanlarını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.