Yolsuzluk ve rüşvetten gözaltına alınmıştı! Ünal Çetin tutuklandı

Yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Çanakkale Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin'in de aralarında olduğu 3 kişi tutuklandı.

Yolsuzluk ve rüşvetten gözaltına alınmıştı! Ünal Çetin tutuklandı

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma doğrultusunda gözaltına alınan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, Belediye İmar Müdürü S.D, eski İYİ Parti Gökçeada İlçe Başkanı H.E, kamu çalışanı E.B. ile müteahhitler R.G. ve B.B'nin emniyet müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

ADLİYEYE GETİRİLDİLER
Zanlılar, sağlık kontrollerinin ardından Çanakkale Adliyesine getirildi. Savcılık tarafından sorgulanan Çetin ve diğer 5 şüpheli, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.
Yolsuzluk ve rüşvetten gözaltına alınmıştı! Ünal Çetin tutuklandı - Resim : 1
BAŞKAN ÇETİN TUTUKLANDI
İmar uygulamalarında usulsüz ruhsat verdikleri ve müteahhitlerden rüşvet aldıkları iddia edilen Belediye Başkanı Çetin ve İmar Müdürü S.D. ile rüşvete aracılık ettiği öne sürülen H.E. tutuklandı. E.B, R.G. ve B.B. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?
Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince 31 Ocak'ta Gökçeada'da bazı adreslere düzenlenen operasyonda Belediye Başkanı Ünal Çetin'in de aralarında olduğu şüpheliler gözaltına alınmıştı.