Zeynepbank'ın son kurbanı bir polis memuru

Bir süre önce gündeme gelen ve "Zeynepbank" skandalı olarak kabul edilen dolandırıcılık olayıyla ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı. Zeynep Özkara'ın dolandırdığı isimler arasına bir polis memuru da katıldı.

Zeynepbank'ın son kurbanı bir polis memuru - Sayfa 1

Daha önce bir doktora tuzak kurduğu için hakkında dava açılan Zeynep Özkara'nın polis memuru Ö.F.'yi de dolandırdığı ortaya çıktı.

Zeynepbank'ın son kurbanı bir polis memuru - Sayfa 2

Ö.F. ile sevgili olan Özkara, polis memuruna arabasını sattırmış. Ö.F., Özkara'nın anne ve babasının da onunla beraber hareket ettiğini öne sürdü.

Zeynepbank'ın son kurbanı bir polis memuru - Sayfa 3


Hürriyet gazetesinden Musa Kesler'in haberinde, genç kadın ve ailesi tarafından dolandırıldığını iddia eden polis memuru Ö.F.'nin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği ifade yer aldı. 

Zeynepbank'ın son kurbanı bir polis memuru - Sayfa 4

Yaklaşık 300 bin lira dolandırıldığını belirten Ö.F., şunları söyledi: 
"Zeynep Özkara ile 12 Eylül 2018'de tanıştım. Bana yakınlik göstererek beni etkisi altına aldı. 27 Eylül'de de flört etmeye başladık. Bankacı olduğunu, finans işleri ile uğraştığıni söyledi. Kendisine 50-55 bin lira banka kredim olduğunu aylık ödemelerin beni zorladığını söylemiştim. Bana borsa ve hisse senedi alım işlerinden iyi anladığını, kendisine bir miktar para vermem halinde bu parayı 4-5 ay gibi bir sürede işletip kazanç sağlayabileceğini, böylece krediyi kapatacak tutarı elde edebileceğini söyledi."