Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank temel ihtiyaç desteği kredi başvuru sonucu sorgulama

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın korona virüsü salgını nedeniyle başlattığı, 6 ay geri ödemesiz 3000 lira, 5000 lira, 7500 liralı ve 10000 liralık düşük faizli kredilere başvuru sonucunu nasıl öğrenecek? Temel ihtiyaç desteği kredisi sonuç sorgulama ve sonuç öğrenme detayları haberimizde.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbanktarafından korona virüs salgını sırasında temel ihtiyaçların karşılanması için verilen 3 bin lira, 5 bin lira, 7 bin 500 lira ve 10 bin liralık kredilere rekor sayıda talep oldu. İnternet bankacılığı ve SMS ile başvurulan kredilerin büyük bölümü değerlendirildi.

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından yapılan ortak açıklamada, kamu bankalarının bireysel temel ihtiyaç desteği kredisinde her 100 başvurunun 86'sınının karşılandığı belirtildi.

Krediye başvuran insanların en merak ettiği soruların başında ise, "Kredi başvuru sonucumu nasıl öğreneceğim?" geliyor. Bunu yapabilmenizin 3 yolu var;

1- Bankaların internet sitelerine girerek işlem gerçekleştirebilir ve sorgulama yapabilirsiniz.

2- Bankaların çağrı merkezlerini arayabilirsiniz.

3- SMS ile bilgi alabilirsiniz.

Türkiye'nin korona virüsle mücadelesi her alanda devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatının ardından kamu bankaları, geçmiş dönem ödeme ve kredi notlarına bakmaksızın ihtiyacı olanlara 5, 7.5 ve 10 bin lira 6 ay geri ödemesiz kredi imkanı sağladı. Kredi başvuruları SMS ve internet bankacılığı aracılığıyla yapılabiliyor. İşte başvuru yapabileceğiniz bankalar ve gerekli olan bilgiler:

 ZİRAAT BANKASI TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU VE SORGULAMA

Ziraat Bankası tarafından korona virüs salgını sırasında temel ihtiyaçların karşılanması için verilen 5, 7.5 ve 10 bin liralık kredilere rekor sayıda talep oldu. İnternet bankacılığı ve SMS ile başvurulan kredilerin büyük bölümü değerlendirildi.

Bankadan yapılan açıklamada bireysel temel ihtiyaç desteği kredisinde her 100 başvurunun 86'sınının karşılandığı belirtildi.

Ziraat Bankası kredisine buradan başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası, temel ihtiyaç destek kredisi başvuru sorgulama ekranı ile başvuru yaptığınız kredi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Başvuru adresine girdikten sonra TC Kimlik numaranızı, cep telefonunuzu girdikten sonra doğrulama kodunu yazıp devam demeniz yeterli. Cep telefonunuza gelen kodu istenilen alana girdikten sonra kredinizin sonucunu anında öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası 6 ay geri ödemesiz kredi başvurusu

Ziraat Bankası'nın kurumlar internet sitesinde başvuru için gerekenler arasında TC Kimlik numarası, cep telefonu numarası, talep edilen kredi tutarı, taksit ödeme gün başlangıcı, hane halkı gelir bilgisi, medeni durum ve bakmakla yükümlü çocuk sayısı bilgileri isteniyor. Bu bilgiler girilip SMS ile gelen kod girildiği takdirde başvuru başarıyla gerçekleşmiş oluyor.

Başvuru linki:
https://www.kisa.link/Nlop

Nasıl başvuracaksınız

Ziraat mobil uygulamasından Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile kredinizi her zaman kullanabilirsiniz.

Bankkartınız ve kart şifreniz varsa https://bireysel.ziraatbank.com.tr(Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır) adresinden ya da Ziraat Mobil uygulamasından "Hemen Başvur" seçeneği ile parolanızı oluşturabilir, Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile kredinizi her zaman kullanabilirsiniz.

Kredi Tutarı Toplam Vade Ödemesiz Dönem Taksit Tutarı
(Sonraki 30 ay boyunca)
Efektif Yıllık
Faiz Oranı
10.000 36 ay 6 ay 376 TL 8,1326
7.500 36 ay 6 ay 282 TL 8,1326
5.000 36 ay 6 ay 188 TL 8,1326
3.000 36 ay 6 ay 113 TL 8,1326

 

Bankkartınız ve kart şifreniz yoksa kredinizi kullanmak için Bankkartınız ve kart şifreniz yoksa kredinizi kullanmak için tıklayınız.

Kredinizi Ziraat ATM'lerihden Bankkartınızla veya Bankkartınız yoksa "Kartsız İşlemler-Diğer İşlemler-İhtiyaç Destek Kredi Ödemesi" seçeneğinden dilediğiniz zaman alabilirsiniz.

Kredi Başvurunuzun güncel durumunu Internet Şube, Ziraat Mobil uygulaması ve Ziraat Bankası'nın şu adresinden takip edebiliriniz.

 HALKBANK TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ BAŞVURU SORGULAMA

Halkbank tarafından korona virüs salgını sırasında temel ihtiyaçların karşılanması için verilen 5, 7.5 ve 10 bin liralık kredilere rekor sayıda talep oldu. İnternet bankacılığı ve SMS ile başvurulan kredilerin büyük bölümü değerlendirildi.

Halkbank kredisine buradan başvurabilirsiniz.

Halkbank temel ihtiyaç destek kredisi başvuru sorgulama ekranı bulunmadığı için sadece çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz. Eğer banka üyesiyseniz, giriş yaptıktan sonra Bireysel Kredi Başvuru Sorgulama sayfasından kredinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Örnek Ödeme Tablosu
Kredi Tutarı Toplam Vade Ödemesiz Dönem Aylık Faiz Oranı Taksit Tutarı (Sonraki 30 ay boyunca)
10.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 376 TL
7.500 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 282 TL
5.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 188 TL
3.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 113 TL

 

Not: Tahsis ücretli bir kredidir (Binde 5). Kullandırılacak kredilerde tahsis ücretine ilave olarak,  kefalet tutarı üzerinden binde 7,5 komisyon tahsil edilerek Kredi Garanti fonuna ödenmektedir. Toplamda bir defaya mahsus olmak üzere, kredi kullandırım esnasında %1,10 oranında komisyon tahsil edilmiş olur. 

Nasıl Faydalanabilirim?

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’nden hane halkı aylık geliri (aynı evde yaşayan eş ve çocuk) 5.000 TL ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensubu olan müşterilerimiz yararlanabilecektir.

Kamu bankalarının sadece birinden başvuru yapılabilecektir. Aynı hane içerisinden ise sadece bir kişi başvuruda bulunabilecektir.

Kredi talebinizin değerlendirilmesi için KGF (Kredi Garanti Fonu) ile kişisel verileriniz paylaşılacaktır. KVKK aydınlatma metnine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 Halkbank 6 ay geri ödemesiz kredi başvurusu

Halkbank'ın kurumsal web sitesine girildikten sonra TC kimlik numarası, cep telefonu bilgisi ve doğum tarihi alanları doldurulduktan ve SMS doğrulama kodu girilmesi gerekiyor. Diğer alanlar da doldurulduktan sonra başvuru tamamlanıyor.

Destek kredisi detayları

Kullanılacak krediler 6 ay geri ödemesiz olacak. 6'ıncı aydan sonra ödemeler yapılmaya başlanacak. Kredinin faiz oranı ise 0.49 olarak belirlendi. Kredi tahsis ücreti ise 50 lira olarak belirlendi. Efektif yıllık faiz/finansman oranı yüzde 7.5665 oldu.

Kredilerin aylık ve geri ödeme rakamları ne kadar?

5.000 TL kredi: İlk 6 ay ödeme yok. Ardından 30 aylık ödeme planı için her ay 188 lira ödenecek. Toplam geri ödeme ise: 5.640 TL

7.500 TL kredi: İlk 6 ay ödeme yok. Ardından 30 aylık ödeme planı için her ay 282 lira ödenecek. Toplam geri ödeme ise: 8.460 TL

10.000 TL kredi: İlk 6 ay ödeme yok. Ardından 30 aylık ödeme planı için her ay 376 lira ödenecek. Toplam geri ödeme ise: 11.280 TL

 VAKIFBANK TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ BAŞVURU SORGULAMA

Vakıfbank tarafından korona virüs salgını sırasında temel ihtiyaçların karşılanması için verilen 5, 7.5 ve 10 bin liralık kredilere rekor sayıda talep oldu. İnternet bankacılığı ve SMS ile başvurulan kredilerin büyük bölümü değerlendirildi.

Vakıfbank kredisine buradan başvurabilirsiniz.

Vakıfbank temel ihtiyaç destek kredisi başvuru sorgulama

Vakıfbank, temel ihtiyaç destek kredisi başvuru sorgulama ekranı ile başvuru yaptığınız kredi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbankın sitesine girdikten sonra TC Kimlik numaranızı, cep telefonunuzu girdikten sonra doğrulama kodunu yazıp devam demeniz yeterli. Cep telefonunuza gelen kodu istenilen alana girdikten sonra kredinizin sonucunu anında öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank’ın internet sitesinde ise aralarında birer boşluk bırakarak büyük harflerle DESTEK TC KİMLİK NUMARASI ve HANEGELİRİ yazıp 5724’e SMS atıldığında krediye olumlu ya da olumsuz dönüş gerçekleşiyor. Öte yandan Vakıfbank kurumsal web sitesinden de başvuru yapılabiliyor. Gerekli alanlar doldurulduktan ve SMS doğrulama kodu girildikten sonra başvuru tamamlanmış oluyor.

Başvuru linki:
https://www.kisa.link/Nlos  

 

Yorumlar

ADEM AYAŞ 25 KREİMİN SONUCU ÖGRENMEK İSTİYORUM
Nusret Yılmaz Kiredi sonucum nedir
NURİ BAYRAKTAR KREDİYİ KULLANMAK İSTİYORUM TEMEL İHTİYAÇLARIM İÇİN
Muhammed can yener Banada Cıkmadı kredi Ihtiyacım Var Herkese cıktı ama
Kenan Bir ay oldu başvurum onaylanmadı