1000 liralık kirayı 7000 liraya çıkarmak istedi! Talebi kabul edilmeyen ev sahibinden akılalmaz oyun

Antalya'da 3 yıllık kontratı bulunan kiracı Emine Kara, ev sahibinin orantısız zam talebini kabul etmeyince başına gelmeyen kalmadı. İddiaya göre, ev sahibi E.K., Emine Kara'nın taşınması için ortak kullanılan suyun vanasını kör tapa takarak kesti. Susuz kalan kara Kara, olay üzerine savcılığa suç duyurusunda bulundu.

1000 liralık kirayı 7000 liraya çıkarmak istedi! Talebi kabul edilmeyen ev sahibinden akılalmaz oyun

Antalya'da yaşayan Emine Kara, 1 yıl önce 3 yıllık kontratla kiraladığı evde zor günler yaşıyor. Bin lira olan kiraya 7 bin lira isteyen ev sahibinin orantısız zam talebini kabul etmeyen Kara, ev sahibinin ortak kullanılan suyu kesmesi üzerine şikayetçi oldu.

Kepez ilçesinde oğlu ve kızıyla yaşayan Emine Kara, 1 yıl önce Sütçüler Mahallesi'nde ev tuttu. 1000 lira kira ödeyeceği ev için 3 yıllık sözleşme yapan Kara, 1 seneyi tamamladığında, iddiaya göre, ev sahibi E.K. daha yüksek miktara kiraya vereceğini söyleyip evden çıkmasını istedi. Kara, kontratı olduğunu belirterek evden çıkmayı reddetti. Kira artışını da kabul etmeyen ev sahibi E.K., Kara'nın oturduğu ve ortak aboneliği bulunan dairenin suyunu, vanaya kör tapa takarak kesti. Kara, komşularının evlerinden su doldurduğu bidonlarla yaşamını sürdürüyor. Bulaşıklarını plastik leğene döktüğü suyla yıkayan Kara, duş almak için ise yakınlarının evine gidiyor.

"Evden çıkmam için baskı yaptı"

Emine Kara, yaşadıklarını anlatırken, "Evi kiralarken 3 senelik sözleşme yaptık. Ev sahibim evden çıkmam için bana baskı yapmaya başladı. Çıkmayacağımı söyleyince şimdi de suyumu kesti. 15 gündür evimde su akmıyor. Sular akmayınca akrabalarımın yanına gittim. Bana 'Eşyalarını sokağa atacağım' diye haber gönderdi. Tek bir abonelik vardı, aynı abonelik üzerinden kullanıyoruz" dedi.

"Suç duyurusunda bulundum"

Çok zor durumda kaldığını belirten Kara, "Bana önce çıkmam için süre verdi. Kirayı 7 bin liraya çıkartmamı istedi. Ben de devletin belirlediği düzeyde artış yapacağımı söyledim. Bunun üzerine evin yanındaki vanaya kör tapa takarak suyumu kesti. İçme suyumu marketten alıyorum, diğer ihtiyaçlarım için de komşumdan boş bidonlara dolduruyorum. Savcılığa suç duyurusunda bulundum" diye konuştu.