31 bin TL’lik saat tartışması! tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, 300 milyon TL’lik hediyenin arka planını açıkladı!

tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Ziraat Bankası'nın çalışanlarına dağıttığı etiket fiyatı 31 bin TL olan İsviçre yapımı saati köşesine taşımış ve çok ses getirmişti. Yarkadaş, tv100 ekranlarında ilgi ile takip edilen Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programında 31 bin TL’lik saat tartışmasına ilişkin önemli detayları aktardı.

Türkiye, bir süredir Ziraat Bankası’nın çalışanlara dağıtmak üzere aldığı 300 milyon tutarındaki saatleri konuşuyor. tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Ziraat Bankası’nın 31 bin liralık ‘Longines’ marka 15 bin saat aldığını ortaya çıkarmıştı.

Önemli bilgileri aktardı

Yarkadaş, Ziraat Bankası’nın kuruluşunun 159'uncu yıldönümü dolayısıyla bankada 10 yıl ve üzerinde hizmet vermiş olan personeline saat dağıttığını köşesine taşımıştı. tv100’ün ilgi ile takip edilen programı Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programında tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, tanesi 31 bin TL olan “Duyunca ben de inanamadım: 300 milyon TL’lik hediye mi olur!” ses getiren köşe yazısına ilişkin önemli detayları aktardı.

“Saat 31 bin 850 TL”

Yarkadaş, “Ziraat Bankası’nda üst düzey bir görevliyle konuştum ‘Alpaslan Bey haber kaynağının peşine düştü’ diye. Haber kaynağım emekli bir öğretmen ‘Kızım Ziraat Bankası’nda çalışıyor, dün gece saat getirmişler’ dedi, saat 31 bin 850 TL” dedi.

“31 bin TL’lik saat vermek yerine bunu çalışanlara ikramiye verebilirdiniz”

Yarkadaş, Ziraat Bankası’nın 10 yıl ve üstünde hizmet vermiş etiket fiyatı 31 bin TL olan İsviçre yapımı hediye saatin yüzlerce ilanını gördüğünü ifade etti.

Yaşananların ardından emekli Ziraat Bankası müdürlerini aradığını belirten Yarkadaş, “3 emekli Ziraat Bankası müdürü de aynı bilgiyi verdi. 15 bin saat hediye edilmiş, Ziraat Bankası’nın kasasından 300 milyon TL para ödenmiş. 31 bin TL’lik saat vermek yerine bunu çalışanlara ikramiye verebilirdiniz” ifadelerini kullandı.