82 yıl dağda yaşadı: Dünyada 'kadın görmeden ölen tek adam' oldu

Yaşamı boyunca Yunanistan’daki Athos Dağı’nda yaşayan Yunan bir rahip 82 yıllık hayatı boyunca hiç kadın görmedi. Doğduktan hemen sonra annesini kaybeden ve sonrasında Athos Dağı’ndan hiç ayrılmayan adam dünyada “kadın görmeden ölen tek adam” oldu.

82 yıl dağda yaşadı: Dünyada 'kadın görmeden ölen tek adam' oldu

Hayatı boyunca Yunanistan'ın Athos Dağı'nda yaşayan Yunan rahip, 82 yıllık hayatı boyunca hiç kadın görmedi.

T24'ün haberine göre; 1856 yılında dünyaya gelen Mihailo Tolotos, doğduktan hemen sonra annesini kaybetti. Yetim kalan Tolostos, Ortodoks keşişler tarafından evlat edinilip yetiştirildi.

82 YAŞINA KADAR ATHOS DAĞI’NDA AYRILMADI

Tolotos bölgesinin en katı kurallarından biri kadınlara izin verilmemesiydi. Tolotos, manastırda yıllarını geçirirken hiçbir kadınla karşılaşmadı. Dış dünyaya karışma fikrini de benimseyemeyen Tolotos, 82 yaşına gelmesine rağmen Athos Dağı'ndan hiç ayrılmadı.

Tolotos, kadınların varlığını yalnızca kitaplardan ve kadın görmüş olan insanların anlatımlarından öğrendi. Kişisel yaşamı boyunca hiçbir kadınla karşılaşmadığı için, dünyanın yarısının nasıl göründüğünü seslendiğini ve davrandığını hayal etmek zorunda kaldı.

DÜNYADA ‘KADIN GÖRMEDEN ÖLEN TEK ADAM’ OLDU

1938 yılında 82 yaşındayken hayatını kaybettiğinde, dünyada "kadın görmeden ölen tek adam" olduğu için Tolotos'a özel bir cenaze töreni düzenlendi.

Tolotos'un ayrıca hayatı boyunca hiç uçak görmediği ve film de izlemediği öğrenildi.