A Milli Takım’da sakatlık şoku! Montella açıkladı! İlk 2 maçta oynamayacak

A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Vincenzo Montella, sakatlığı bulunan İrfan Can Kahveci’nin Gürcistan ve Portekiz maçlarında forma giyemeyeceğini belirterek, “Oynayabilirse, üçüncü maç (Çekya) itibarıyla oynamasını isteriz” dedi.

A Milli Takım’da sakatlık şoku! Montella açıkladı! İlk 2 maçta oynamayacak

Almanya’da düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu’nda Portekiz, Gürcistan ve Çekya ile mücadele edecek olan A Milli Futbol Takım’da teknik direktör Vincenzo Montella açıklamalarda bulundu.

TRT Spor’a konuşan Montella, "Zaman daralıyor, başlangıca yaklaşıyoruz. Biraz heyecanlıyız” dedi.

İRFAN CAN KAHVECİ’NİN DURUMU

Yaşanan sakatlıklara değinen Montella, “Yaşadığımız sakatlıklar beni çok üzdü. Özellikle Enes ve Ozan'ın sakatlıkları. İrfan Can, Polonya maçında bir rahatsızlık etti. Benim için çok önemli bir oyuncu. Onu korumak için elimizden geleni yaptık. Kadrodan çıkarılacağı nereden çıktı bilmiyorum. Son ana kadar bekleyeceğiz. Oynayabilirse 3. maç içinde oynamasını istiyoruz. Olursa daha erken tabii” dedi.

A Milli Takım’da sakatlık şoku! Montella açıkladı! İlk 2 maçta oynamayacak - Resim : 1

“SONUÇLARDAN BAĞIMSIZ OLARAK SON İKİ MAÇIMIZ ÇOK İYİYDİ”

Oynanan hazırlık maçlarını değerlendiren Montella şöyle konuştu:

"Geldiğimiz günden bu yana takımın gelişimi çok iyi etkilendi. Kendine güvenen ve ne yaptığını bilen bir takım oluştu. Sonuçlardan bağımsız olarak son iki maçımız çok iyiydi, biz tabii ki kazanmak istiyoruz. Sakatlıklarla ilgili de mesela Fenerbahçe'de oynayan oyuncular geçtiğimiz sezonu Haziran ayında açmıştı, bu kadar uzun sezon sezonlarda sakatlıklar daha olası olabiliyor."

İsmail Yüksek’in sakatlığını atlatmaya hazırlandığını kaydeden Montella, “İsmail Yüksek çok iyi hazırlanıyor ve sakatlığını atlatmaya hazırlanıyor. Ona ihtiyacımız var ve orta sahada onsuz oynamak istemiyoruz. Bek konusunda biraz endişem var çünkü 3 oyuncumuz var. Onları daha idareli kullanmak istiyorum” diye konuştu.

“ŞU AN KARAR AŞAMASINDAYIM”

Arda Güler ve Hakan Çalhanoğlu’nun mevkileri hakkında değerlendirme yapan Montella şöyle konuştu:

"Hakan'ın şu an en iyi bölgesinde oynadığını düşünüyorum. Bizim için çok önemli bir oyuncu. Arda ise hem Fenerbahçe'de hem de Real Madrid'de genelde sağ kanatta oynadı. Tek başına oynasaydı on numara olabilirdi ama şu an için sağ kanat oynamaya daha yakın gibi. En önemlisi dengeyi iyi kurabilmek. Son maçta iyi oynadı ama isteklerimizi tamamıyla anlaması gerekiyor. Arzumuz var, onunla başlayabiliriz. Ancak sonradan da oyuna alabilirim onu. Şu an karar aşamasındayım."

A Milli Takım’da sakatlık şoku! Montella açıkladı! İlk 2 maçta oynamayacak - Resim : 2

Montella, “Çok büyük hayallere sahip olmalıyız ama küçük adımlar atmalıyız. Çünkü uzun bir adım attığımızda takılıp düşme ihtimalimiz artar aksi halde” dedi.

"GÜRCİSTAN İYİ KAPANIYOR VE KAYMALARI İYİ YAPIYOR”

Gürcistan hakkında değerlendirme yapan Montella, “Gürcistan iyi kapanıyor ve kaymaları iyi yapıyor. Çok sabırlı bir şekilde sahada yapmamız gerekenleri yapmalıyız” diye konuştu.

Mili Takım’ın genç yetenekleri Arda Güler, Kenan Yıldız ve Semih Kılıçsoy’un aynı anda sahada olup olmayacağı hakkında, “Arda Güler, Kenan Yıldız ve Semih Kılıçsoy benzer bölgelerde oynuyorlar ve benzer yaştalar. Üçünü birden oynatmak kumar olabilir” dedi.