Fentanil kaçakçısı 5 milyon dolar ödülle aranıyor!

ABD Dışişleri Bakanlığı, fentanil taşıyan bir suç örgütünün elebaşı Çin vatandaşı Zhang Jian'ın yakalanması için başına 5 milyon dolara kadar para ödülü koydu.

Fentanil kaçakçısı 5 milyon dolar ödülle aranıyor!

ABD yönetimi Çinli fentanil kaçakçısının yakalanması için 5 milyon dolar para ödülü vereceğini açıkladı. Morfinden 80 kat güçlü olduğu bilinen ilaç oldukça tehlikeli ve birçok ölüme yol açmış bir madde.

ABD Dışişleri Bakanlığı, yasa dışı yollarla uluslararası fentanil taşıyan bir suç örgütünün elebaşı Çin vatandaşı Zhang Jian'ın yakalanması ya da gözaltına alınması için bilgi sağlayan kişilere 5 milyon dolara kadar para ödülü verileceğini açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada Zhang'ın başında bulunduğu suç örgütünün 2013-2016 yıllarında ABD'ye soktuğu fentanilleri kullanan 4 Amerikalının yaşamını yitirdiği, 5 kişinin ise vücudunun ağır hasar gördüğü kaydedildi.

Zhang'ın Ocak 2018'te Kuzey Dakota'da görülen davada hapis cezasına çarptırıldığına işaret edilen açıklamada, elebaşının yerinin belirlenmesi, tutuklanması ya da yakalanmasına ilişkin bilgi sağlayan kişilere 5 milyon dolara kadar para ödülü verileceği vurgulandı.