Amerikalılar korona virüsün sorumlusunu buldu

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'i ve yeni tip korona virüs aşısını konu alan yeni bir komplo teorisi, ABD'de belirli bir kesimden yüksek oranda kabul görüyor. Yapılan son araştırmaya göre; her 100 kişiden 44’ü Bill Gates hakkında ortaya atılan iddianın doğru olduğuna inanıyor.

İlk olarak 2019'un son günlerinde Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan bugün ise küresel bir pandemiye dönüşen yeni tip korona virüs (Kovid-19) dünya genelinde 6 milyona yakın kişiye bulaşmış durumda. Bugüne kadar dünya genelinde 350 binin üzerinde kişinin hayatına mal olan virüs pek çok komplo teorisinin de ortaya çıkmasına neden olmuş durumda. O komplo teorilerinden en dikkat çekeni ise ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft’un kurucusu Bill Gates ile ilgili.

Mikroçip iddiası

Geçtiğimiz dönemde ABD Başkanı Donald Trump'ın eski danışmanı tarafından da dile getirilen komplo teorisine göre virüs salgınının yaratılmasında Bill Gates'in parmağı olabilir. "Bill Gates'in bu salgının yaratım ve yayılım sürecinde rol oynayıp oynamadığı tartışmaya açık" ifadelerini kullanan Roger Stone, Gates'in insanlara mikroçip takmak için salgını kullandığını iddia etmişti.

Halkın yüzde 44'ü gates'i işaret etti

Ancak görünen o ki Bill Gates hakkında ortaya atılan bu iddia ABD'de hatırı sayılır oranda kabul görüyor. Yahoo News için YouGov tarafından düzenlenen ve Cumhuriyetçi Parti'ye oy veren 1640 yetişkinin katıldığı ankete göre, her 100 kişiden 44'ü Bill Gates hakkında ortaya atılan bu iddianın doğru olduğuna inanıyor. Aynı habere göre bu iddiaların doğru olduğuna inanıyor musunuz sorusuna cevap veren Cumhuriyetçilerin yüzde 26'sı inanmadığını söylerken, yüzde 31'i de emin olmadıklarını söylüyor.