Kim Milyoner Olmak İster'de 1 milyon dolarlık ödülün sahibi oldu

ABD'de gerçekleştirilen Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında, Şef David Chang, 1 milyon dolarlık ödülün sahibi oldu. Peki ünlü şef ödülü ne yapacak?

Google Haberlere Abone ol

ABD'deki Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon dolarlık ödülü kazanan Şef David Chang, ödül ile ne yapacağını açıkladı.

Amerikalı ünlü şef David Chang, yiyecek ve içecek endüstrisindeki çalışanlara kriz durumunda yardım etmek için çalışan Southern Smoke Foundation adlı vakıf adına para kazanmak için pazar günü yarışmanın ünlüler versiyonuna katıldı. ABD'li şefin başarısı ülkede beğeniyle karşılandı.

İşte kazandıran soru

43 yaşındaki şefin kazandığı 500 bin dolarını riske atarak 1 milyon doları kazanmak için yanıt verdiği soru ise dikkat çekiydi. Soru "Kendisi ve karısı çarpılma korkusuyla bir ışık düğmesine hiç dokunmasa da Beyaz Saray'da elektriği olan ilk başkan kimdi?" şeklinde geldi.

Arkadaşı kazandırdı

Doğru yanıt, 1889 ile 1893 yılları arasında 23. başkan olarak hizmet veren Benjamin Harrison idi. Chang, soruya yanıt vermeden önce telefonla joker hakkını kullandı ve aradığı arkadaşı, doğru yanıtı bildi.

 Momofuku restoran grubunun kurucusu olan Chang, Jimmy Kimmel’in sunduğu yarışma sayesinde, salgında yeme-içme sektörünün yaşadığı sıkıntılara vurgu yaptı.

Bağışlayacak

Chang, kazandığı 1 milyon doları koronavirüs pandemisinden etkilenen restoran çalışanlarına bağışlamaya karar verdiğini belirtti.