ABD'li ünlü şarkıcı Selena Gomez'den bomba itiraf!

Bir yandan bipolar bozukluk ve kelebek hastalığıyla (lupus) boğuşup, diğer yandan da üçüncü albümü "Rare"in ismini taşıyan albümüyle ilgilinen dünyaca ünlü şarkıcı Selena Gomez, "İmkansız güzellik standartlarının" akıl sağlığını olumsuz etkilediğini söyledi. 

ABD'li ünlü şarkıcı Selena Gomez'den bomba itiraf!

Kelebek hastalığı ve bipolar bozukluktan mustarip ünlü şarkıcı, yaşadığı zorlukların kendisine ilham verdiğini de aktardı. ABD'li ünlü pop şarkıcısı Selena Gomez "imkansız güzellik standartlarının" akıl sağlığını olumsuz etkilediğini söyledi. 

Robert Downey Jr.'ın başrolünde yer aldığı 2020 yapımı Dolittle filminde Betsy'yi seslendiren 28 yaşındaki, şarkıcı kişisel hayatına dair konuştu ve toplumsal normların kendi yolunu çizmesi konusunda nasıl ilham verdiğini anlattı.

Gomez'in Rare Beauty isimli makyaj markası bulunuyor. Markanın internet sitesinde, "Selena Gomez'in yarattığı Rare Beauty gerçekçi olmayan mükemmellik standartlarına karşı duruyor" ifadeleri yer alıyor. 

Gomez esasen güzellik ve akıl sağlığına dair yapılan konuşmaların arasında "Güçlü bir bağ" olduğunu keşfettiğini aktardı. Gomez verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:

"Toplum bize sürekli olarak yeterli olmadığımızı söylüyor, bu yüzden bu baskıyı ortadan kaldırmak ve tartışmayı değiştirmek için bir marka oluşturmak istedim."

Ünlü şarkıcı şu ifadeleri ekledi:

"Rare Beauty'yle amacım bu gerçekçi olmayan güzellik standartlarını yıkmak."

"Kişisel deneyimlerimden bu imkansız güzellik standartlarının zihinsel sağlığımı çok fazla etkilediğini gördüm ve aynı şekilde hisseden birçok kişi tanıyorum."

Gomez internetin de kişinin huzurunu ve akıl sağlığını olumsuz etkileyebileceğini belirtti. Şarkıcıya göre sosyal medyaya belli dönemlerde ara vermek sağlıklı bir çözüm. 

Kaynak: Independent Türkçe