Acı içinde çalışmaları izliyor! Kızlarını oyuncaklarına sarılarak bekliyor

Türkiye'yi derinden sarsan İzmir depreminde ekipler bu kez de dört kızı enkaz altında kalan anne için tek yürek oldu. Nilay Yücel, çocuklarının oyuncağına sarılarak bekleyişini sürdürüyor. 

Acı içinde çalışmaları izliyor! Kızlarını oyuncaklarına sarılarak bekliyor

Dört kızı enkaz altında kalan anne Nilay Yücel, çocuklarının oyuncağına sarılarak bekleyişini sürdürüyor. İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nda 3 yaşındaki Diren, 4 yaşındaki Lena, 6 yaşındaki Vera ve 10 yaşındaki Feda, enkaz altında kaldı. Kızların annesi Nilay Yücel, çocuklarının oynadığı oyuncağa sarılarak arama kurtarma çalışmalarını izledi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop da bölgeye gelerek anneyi teselli etti. Enkaz altında Nilay Yücel'in kayınvalidesi Arife Yücel'in (60) de olduğu öğrenildi. 

Rıza Bey Apartmanı'nda kız çocuğu sesi duyulduğu ve ekibin sesin geldiği yönde çalışmaları yoğunlaştırdıkları kaydediliyor.

İzmir depreminde enkaz altında kalanları kurtarmak için arama ve kurtarma çalışmaları son hız devam ediyor. Merkez üssü İzmir'in Seferihisar açıklarında gerçekleşen depremde en fazla etkilenen Bayraklı ilçesi oldu. İlçede kurtarma çalışmaları devam eden 8 binada, ekipler en son deprem anından yaklaşık 23 saat sonra anne ve çocuklarına ulaşmıştı. 

Yine Rıza Bey Apartmanı enkazında kalan 16 yaşındaki İnci Okan isimli genç kız da köpeğiyle birlikte sağ kurtarılmıştı.

Saatler süren bekleyişin ardından mutlu haber daha geldi. Bir vatandaş tarafından bir kız çocuğunun sesi duyuldu. Sesi duyan vatandaş ekiplerin çalışmaları sırasında bir kız çocuğunun çığlık attığını belirterek durumu hemen ekiplere haber verdiğini söyledi. Sesi duyan Binnur Aleyna Akyol isimli genç kız, "Küçük bir kız çocuğunun çığlığını duydum. Işık açmış" dedi.