Eski eşini bu yüzden öldürmüş

Adana Ceyhan'da eski eşini öldüren adamdan şoke eden ifadeler: Dost tutarım senin de paranı yerim deyince öldürdüm. Ben boşandım ama bu kadından kurtulamadım. Beni tehdit ediyordu.

Google Haberlere Abone ol

Türkiye'de her geçen gün bir yenisinin eklendiği kadın cinayetlerinin şoke eden ifadeler geliyor. Adana Ceyhan'da yaşanan eski eş cinayetinde de benzer ifadeler yer aldı. Zanlı koca Nuh G., eski eşini kendisini tehdit ettiği ve para istediğinde vermediği için, "Dost tutarım senin de paranı yerim" ifadeleri yüzünden öldürdüğünü söyledi.

"Eski eşim benden sürekli para istiyordu, ben de olduğu zaman veriyordum en son yine para istedi olmadığını söyleyince bana 'dost tutacağım senin de paranı yiyeceğim' deyince öldürdüm" diyen Nuh G., eski eşi Lütfiye Y.'nin kendisinden sürekli para istediğini, vermeyince de tehditler savurduğunu iddia etti.

İddiaya göre dün de yine Lütfiye Y. eski kocasının evine giderek para istedi. Ancak Nuh G. parasının olmadığını söyledi. Bu nedenle çıkan tartışmada katil zanlısı koca, pompalı tüfekle eski eşine ateş etti. Olayı duyan çevredeki vatandaşlar yaralı kadını Ceyhan Devlet Hastanesine kaldırdı. Kurtarılamayan Lütfiye Y. hastanede yaşamını yitirdi. Y.'nin cenazesi Adana Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Zanlı koca ise, polis tarafından gözaltına alındı. Zanlının verdiği ilk ifadede, eski karısının kendisinden sürekli evine gelerek para istediğini, olduğu zaman 500 lira verdiğini ancak veremediğinde eski eşi tarafından ölümle tehdit edildiğini söylediğini belirterek, "Dün akşam da evime geldi. Yine benden para istedi. Ancak ben de iş bulamadığı için param olmadığımı söyledim. Ancak eski eşim 500 lira istemeye devam etti. Beni ölümle tehdit etti. Daha sonra da 'dost tutacağım, senin de paranı yiyeceğim' dedi. Ben bunu duyunca sinirlendim evde pompalı tüfek varmış aldım sıktım kendisine. Ben bu kadından boşandım yine kurtulamadım. Benim peşimi bir türlü bırakmadı. Benden sürekli para istiyor" dediği öne sürüldü.

Zanlının sorgusu devam ediyor.