Adana'da genç kadına görülmemiş dehşeti yaşattılar

26 yaşındaki 2 çocuk annesi H.Y. isimli kadın, kocası Bilal V.'nin kendisine uyguladığı şiddetten kurtulabilmek için arkadaşı Remziye B.'nin evine sığındı. Ancak bu evde de Remziye B.'nin eşi Vural B.'nin şiddetine maruz kaldı.

Adana'da görülmemiş dehşet

Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Yenibey Mahallesi’ndeki 2 katlı müstakil evde meydana gelen olayda, bir süre önce dini nikahlı eşi 36 yaşındaki Bilal V. ile arası bozulunca evden ayrılan 2 çocuk annesi 26 yaşındaki H.Y., aile olarak görüştükleri Remziye B.'nin yanına gitti.

Burada yaklaşık 3 hafta kalan H.Y., Remziye B.'nin eşi Vural B.'nin uyuşturucu madde kullanmasından rahatsızlık duymaya başladı.

Vural B.'nin uyuşturucu kullanan arkadaşlarının eve girip çıkmasından dolayı sürekli kavgaların yaşandığı evde, Remziye B. de eşi tarafından darbedildi.

Vural B., bu kavgaların yaşandığı sırada araya girmeye çalışan H.Y.’yi de defalarca darbetti.

Pencereyi açarak yardım istedi

Vural B., daha sonra polise gideceğini söyleyen H.Y.’yi, evin avlusunda bulunan odaya kilitleyip alıkoydu. H.Y. ise Vural B.’nin şiddetine dayanamayıp, cep telefonuna yüklediği KADES uygulamasından polise bildirimde bulundu.

Olay yerine giden polis, KADES çağrısı yapan kadını bulamadı. Bu sırada polisin sokağa geldiğini gören H.Y., pencereden bağırarak yardım istedi.

"Seni kurtarmaya geldik"

Polis, eve girdiğinde H.Y.’nin asma kilitle kapatıldığı odada olduğunu gördü. Kapısını açtırdığı odaya giren polis, "Korkma, devlet burada. Devletin polisi yanında. Seni kurtarmaya geldik." dediği H.Y.’yi evden çıkardı.

Polis ekiplerince kurtarılan H.Y. ise gözyaşlarına boğularak, "Çok korkuyorum. İyi ki polisi pencereden gördüm. İyi ki geldiler. Çok teşekkür ediyorum." dedi.

"Sahip çıktık, böyle oldu"

Polis, Vural B.’yi gözaltına aldı. Evde arama yapan polis, uyuşturucu madde ve değişik çaplarda dolu fişek ele geçirdi.

Polis merkezindeki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere adli tıp birimine götürülen Vural B., gazetecilere, "İyiliğin bedeli. Sahip çıktık diye böyle oldu." dedi.

Adliyeye sevk edilen Vural B., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Kurtarılan H.Y. ise kadın sığınma evine götürülerek korumaya alındı.