Ağrı'da 2400 rakımda bulunan yayla havadan görüntülendi. Yemyeşil doğasıyla görenlere muhteşem manzaralar sundu

Ağrı'ya bağlı Taşlıçay ilçesinde bulunan 2400 rakımlı Sinek Yaylası havadan görüntülendi. Volkanik platolar üzerindeki menderesler, otlanan küçükbaş hayvanlar ve yemyeşil doğasıyla muhteşem manzaralar sundu.

Ağrı'da 2400 rakımda bulunan yayla havadan görüntülendi. Yemyeşil doğasıyla görenlere muhteşem manzaralar sundu

2 bin 400 rakımda bulunan ve Taşlıçay ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Sinek Yaylası, zengin kaynak suları ve bitki örtüsüyle her yıl çok sayıda hayvanı ve göçeri ağırlıyor. Bu yıl yağan yağmurlarla su seviyesinin arttığı yaylalarda da, menderesler doldu taştı.

Ağrı'da 2400 rakımda bulunan yayla havadan görüntülendi. Yemyeşil doğasıyla görenlere muhteşem manzaralar sundu - Resim : 1

ZİYARETÇİLERİNİ MEST EDİYOR

Yüksek dağların arasındaki vadilerden kıvrılarak akan kilometrelerce uzunluktaki menderesler; baharda yeşilin, sonbaharda sarı ve kırmızının tonlarıyla adeta ziyaretçilerini mest ediyor.
Zengin bitki örtüsüne sahip Ağrı’nın Sinek Yaylası’nda yılın 6 ayı küçük ve büyükbaş binlerce hayvan sürüsüne ev sahipliği yapıyor.

Ağrı'da 2400 rakımda bulunan yayla havadan görüntülendi. Yemyeşil doğasıyla görenlere muhteşem manzaralar sundu - Resim : 2

MUHTEŞEM GÖRÜNTÜLER

Yemyeşil doğası ve yüksek dağlarında otlayan hayvanlar ve menderesler havadan görüntülendi. İlçenin doğal güzellikleri arasında yer alan mendereslerin muhteşem görüntüleri, görenleri kendine hayran bırakıyor.

Ağrı'da 2400 rakımda bulunan yayla havadan görüntülendi. Yemyeşil doğasıyla görenlere muhteşem manzaralar sundu - Resim : 3