Metin Mercan Haberleri

Metin Mercan ajansına ait tüm son dakika haberleri aşağıda listelenmiştir. Metin Mercan haberleri sayfamızda Metin Mercan ajansına ait 1040 adet haber bulunmaktadır.

Özgür Özel'e göre "CHP'de golü kim atacak?" Cumhurbaşkanı adayı nasıl belirlenecek?

Özgür Özel'e göre "CHP'de golü kim atacak?"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, tv100 yayınında, Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili "CHP'de golü kimin atacağına" dair sorulan soruya kişisel hedefinin CHP'yi iktidar yapmak olduğunu vurgulayarak Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda ısrar etmeyeceğini ifade etti. Özel ayrıca, "İmamoğlu ve Yavaş var diye kimse aday olmayacağım demesin" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel tv100'e konuştu: Normalleşmeyi sürdürecek mi? CHP tabanının yüzde kaçı normalleşme sürecini destekliyor?

Normalleşmeyi sürdürecek mi?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, "siyasette normalleşme" süreciyle ilgili olarak, "Diyaloğu ne olursa olsun sürdürmek isterim. 2024 yılında Türkiye gibi bir ülkede birinci partinin genel başkanıyla ikinci partinin genel başkanının el sıkışmadığı bir ortama demokrasi diyemezsiniz. El sıkışmama meselesini Z kuşağına anlatamazsınız," dedi. Ayrıca, CHP tabanının Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine yüzde 70 oranında destek verdiğini belirtti.

İmamoğlu'nun tartışma yaratan Roma gezisiyle ilgili ne düşünüyor? CHP lideri Özgür Özel tv100’e konuştu

Roma gezisiyle ilgili ne düşünüyor?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 2027 Avrupa Olimpiyat Oyunları imza töreni için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun gazetecileri Roma'ya götürmesi ve masraflarının İBB tarafından karşılaşması tartışmalarıyla ilgili "İBB'nin Roma gezisi lobicilik çalışması. Eğer belediye kaynakları ile gazeteciler götürülüp CHP veya belediye başkanı yararına PR çalışması olsa bu hoş durum olmaz. Ben meseleyi mahsurlu, sorunlu görmüyorum." dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel tv100'e konuştu: Benim bir rüyam var, büyük bir hedefim var

Özgür Özel'den tv100'e özel açıklamalar

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, tv100 Özel Röportaj'da yaptığı açıklamada hedefiyle ilgili "Benim bir rüyam var, büyük bir hedefim var. Ecevit 1970'lerde girdiği 2 yerel, 2 genel seçimde de partisini birinci parti olarak çıkardı. Biz ikinci yüzyılın ilk seçiminde kimse beklemediği şekilde dediğimiz gibi illeri aldık ve birinci parti olarak çıktık. Genel seçimi kazandığımız zaman tarihe geçeceğiz." ifadelerine yer verdi.

Galatasaray eski Başkanı Ünal Aysal tv100’e konuştu: Dursun Özbek'in o davranışı bizi çok üzdü

"Dursun Özbek'in o davranışı bizi çok üzdü"

Galatasaray eski Başkanı Ünal Aysal, tv100'de Kübra Par'ın sorularını yanıtlayarak Dursun Özbek'in Ali Koç'u düelloya davet etmesinin kendilerini çok üzdüğünü söyledi. Aysal, "100 yıllık kulübün başkanının mahalle kabadayısı gibi düelloya davet etmesi bizi çok üzdü" dedi. Ayrıca, Fatih Terim’in Galatasaray'dan gönderilmesine ilişkin Aysal, "Ben Fatih Terim’i göndermedim, Fatih Terim kendi kendisini gönderdi" ifadelerini kullandı.

Başıboş köpek sorunu nasıl çözülecek? Hukukçular Devrim Koçak ve Deniz Tavşancıl tv100’de tartıştı

Başıboş köpek sorunu nasıl çözülecek?

Hukukçular Devrim Koçak ve Deniz Tavşancıl, Osman Kenan Çapoğlu ile tv100 Ana Haber'de başıboş köpek sorunu üzerine tartıştı. Tavşancıl, 2004 yılında yürürlüğe giren ve 2021'de ek düzenleme yapılan yasaların belediyelerce uygulanmadığını belirterek, hayvanların ekolojik sistemde önemli bir rol oynadığını vurguladı. Koçak ise, kurumların görevlerini yerine getirmediğini ve sorumluların yargılanması gerektiğini ifade etti.

Okan Bayülgen tv100'de açıkladı: O programın ismini ben uydurdum!

" O programın ismini ben uydurdum!"

Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum programına konuk olan televizyon dünyasının en önemli isimlerinden Okan Bayülgen, 1998-2005 yılları arasında sunduğu Zaga isimli talkshow programıyla ilgili "Zaga programının ismini ben uydurdum. Çok talibi çıktı. Herkes "Zaga'yı ben getirdim Türkiye'ye" filan dedi. Böyle komiklikler oldu. Ben anlamsız bir isim bulmak istiyordum. Sonra Dada'yı yaptım." dedi.

Suikast mi? Kaza mı? İran'ın Ankara Büyükelçiliği'nden tv100'e özel demeç

Suikast mi? Kaza mı?

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindeki heyetin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili İran'ın Ankara Büyükelçiliği, tv100'e özel verdiği demeçte "Helikopter kaza yapmıştır. Ormanlık ve dağlık bir alandır. Sisli bir alandır. Helikopter eski bir teknolojidir. O nedenle bir kaza gerçekleşmiştir." dedi. Suikast veya sabotaj söz konusu olmadığını belirten yetkililer "Bu olayda içeriden veya dışarıdan bir sabotaj olduğunu düşünmüyoruz. Açıkladık, bu bir kazadır." dedi.

Enflasyon ne zaman tek haneye düşecek? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tv100 yayınında tarih verdi

Enflasyon ne zaman tek haneye düşecek?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, tv100 yayınında Haziran ayından itibaren enflasyonda hızlı bir düşüş beklediklerini belirtti. Gelecek yıl enflasyonun yüzde 20'nin altına düşmesini, 2026'da ise tek haneli rakamlara ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti. Bu hedeflere para ve maliye politikaları ile yapısal reformlar sayesinde ulaşacaklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tv100’e konuştu: Özgür Özel’in o yorumuna katılmak mümkün değil!

"Özgür Özel’in o yorumuna katılmak mümkün değil!"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, tv100 Özel Röportaj'da CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Kobani Davasıyla ilgili açıklamalarına "Kesinlikle bu sözlerine katılmak mümkün değil. Tarafsız, bağımsız, kendi yargımızı sıfırlamak gibi bir şey olur. Böyle bir şey mümkün değil." sözleriyle tepki gösterdi. Yılmaz ayrıca "Batılı dostlarımız bir taraftan yargı siyasallaşmamalı diyorlar bir taraftan da spesifik davalarla ilgili yargıdan ne beklediklerini söylüyorlar. Bu tutarsız bir yaklaşım. " dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tv100’e konuştu: TCMB rezervlerinde çok ciddi artış oldu

"TCMB rezervlerinde çok ciddi artış oldu"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, tv100 Özel Röportaj'da yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası rezervlerinde çok ciddi artış olduğunu söyledi. Yılmaz kur ile ilgili "Kurla ilgili şunu söylemek isterim Türkiye 2001’de yaşadığı ekonomik krizden sonra sabit kur rejiminden değişken kur rejimine geçti dolayısıyla bizim şu anda kurla ilgili hedefimiz ve tahminimiz yok" dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tv100’e konuştu: Toplu etkiyi eylül ayında görmüş olacaksınız

"Toplu etkiyi eylül ayında görmüş olacaksınız"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, tv100 Özel Röportaj'da yaptığı açıklamada kamuda tasarrufun toplamda ne kadar olacağına ilişkin "Burada şunu tercih ettik, Eylül ayında orta vadeli programımızı güncelleyeceğiz. Orada bütçe açığı, cari denge, makro tahminlerimizle ilgili bütün tahminlerimiz güncellenmesi olacak o aşamada bu paket ve diğer izleyen çalışmalarımızın etkisini topluca görecek olacaksınız." dedi.

Kamu çalışanlarına destek geliyor! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tv100’e konuştu! Kamuda tasarruf memur alımına nasıl etki edecek?

Cevdet Yılmaz'dan tv100'e özel açıklamalar

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, tv100 Özel Röportaj'da kamuda servislerin kaldırılmasına ilişkin "Şu an devam eden servisler süresi doluncaya kadar devam edecek. Toplu taşıma konusunda kamu çalışanlara destek sunulacak" dedi. Kamuda tasarruf paketinin memur alımına nasıl etki edeceğine ilişkin Yılmaz " Kamuya eleman alınmayacak diye bir şey söz konusu değil, bir sınır getiriliyor. Ne kadar eksildiyse o kadar istihdam yapılacak. Bunu aşmamak istiyoruz." dedi.

Barış Yarkadaş'tan CHP kulisi! Özgür Özel o ismi işaret etti: Santraforlardan birisi neden kadın olmasın

"Santraforlardan birisi neden kadın olmasın"

tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Gürkan Hacır'la Taksim Meydanı programında verdiği kulis bilgisinde CHP'nin MYK toplantısında Cumhurbaşkanı adayları üzerine yapılan tartışmada CHP lideri Özgür Özel'in, Cumhurbaşkanlığı için üç "santrafor" aday önerisinin ardından, "Bu santraforlardan birisi neden kadın olmasın mesela Ayşe (Ünlüce) Hanım gibi" dediğini aktardı.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'tan tv100'e özel demeç! “Bu fırsat kaçmamalı”

Numan Kurtulmuş'tan tv100'e özel demeç!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Millet Haber Ajansı Yayın Yönetmeni Sinan Burhan'a yeni anayasa ile ilgili verdiği özel demeçte "TBMM yeni bir anayasa yapar, ben ne dediğimi de bilerek konuşuyorum. Burası milletin meclisidir. 'TBMM yeni bir anayasa yapamaz' demek demokrasiden nasibini almamaktır. Bu fırsat kaçmamalı, darbe anayasasından kurtulmalıyız." ifadelerine yer verdi.

Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, Barış Yarkadaş'a konuştu! "Mevzuat temelli değerlendiriyoruz"

İnan Güney: Mevzuat temelli değerlendiriyoruz

Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, 'Arapça' tabela tartışmasıyla ilgili tv100.com yazarı Barış Yarkadaş'a verdiği demeçte "Yabancı dilde yazılan tabelaları ırkçı temelde değil, mevzuat çerçevesinde değerlendiriyor, buna göre işlem yapıyoruz" ifadelerine yer verdi.

CHP'li Yalçın Karatepe'den Barış Yarkadaş'a demeç: Dostlar alışverişte görsün mantığıyla hazırlanmış

CHP'li Yalçın Karatepe'den Barış Yarkadaş'a demeç

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe, tv100.com yazarı Barış Yarkadaş'a verdiği demeçte kamuda tasarruf paketiyle ilgili "Tasarruf paketi vatandaşın algısını yönetmeyi amaçlıyor. Dostlar alışverişte görsün mantığıyla hazırlanmış. Eni sonu düşünülmemiş." ifadelerine yer verdi.

BM İsrail Büyükelçisi kürsüye öğütücü makinesiyle çıktı Anlaşmayı paramparça etti

Anlaşmayı paramparça etti

İsrail'in Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Gilad Erdan, BM Genel Kurulu'nda Filistin'in gözlemci misyonunun statüsünün yükseltilmesiyle ilgili oylamaya karşı çıkarak, BM Anlaşması'nı kürsüde kağıt öğütücü makinesiyle parçaladı ve tepki gösterdi. Ancak karar tasarısı, 143 ülkenin evet oyuyla kabul edildi.

Televizyon ekranlarında bir ilk! AK Parti ve CHP'li vekiller tv100'de karşı karşıya geldi: CHP'nin miting çağrılarına iktidar ne diyor? Siyasetteki atmosfer medyaya yansır mı?

Televizyon ekranlarında bir ilk!

tv100 bir ilke imza atarak AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir ve CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl'ü Kübra Par ile Görüş Farkı programında bir araya getirdi. Demir mecliste karmaşık bir ortam olmadığını ve normalleşme sürecinin önemini vurguladı. Bingöl ise siyasetteki yumuşama döneminin medyaya da yansımasını umut ettiğini belirtti. CHP'nin 18 Mayıs'taki mitingine ilişkin Demir, demokratik teamüller içinde herkesin görüşlerini ifade etmesinin desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Müsavat Dervişoğlu çağrı yapmıştı! Adnan Beker, İYİ Parti'ye geri dönecek mi? Beker, Yarkadaş'a konuştu

Adnan Beker, İYİ Parti'ye geri dönecek mi?

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu'nun partiden istifa edenlere geri dönüş için çağrı yapmasının ardından İYİ Parti’den istifa eden Ankara Milletvekili Adnan Beker, Barış Yarkadaş'a yaptığı açıklamada "İYİ Parti’nin Allah yolunu açık etsin. Araba devrilmiş, pert olmuş. İşleri kolay değil. Akşener her şeyi bile bile yaptı. Akşener yanlış strateji izlemeseydi bugün Ankara'da 10 belediyemiz olurdu. Bizi dinlemediler. Biz ne dediysek tamamı oldu" dedi.

Tuğrul Türkeş'ten Sinan Burhan'a özel demeç: Konu hukuki zeminde konuşulmuyor

Tuğrul Türkeş'ten Sinan Burhan'a özel demeç

AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, 'Osman Kavala' tartışmalarıyla ilgili Sinan Burhan'a verdiği demeçte "Türkiye hukuk devleti ve reformları öncelerse kalkınır. Bunlardan vazgeçerse geriye gider. Osman Kavala suçlu ya da suçsuz onu bilemem. Ancak konu hukuki zeminde konuşulmuyor. İdeolojik zeminde konuşuluyor." ifadelerine yer verdi.

Barış Yarkadaş’tan son dakika kulisi: CHP hiçbir şekilde katılmama kararı aldı

"CHP hiçbir şekilde katılmama kararı aldı"

tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Gürkan Hacır'la Taksim Meydanı programında verdiği kulis bilgisinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin yeni anayasa görüşmelerine katılmama kararı aldığını açıkladı. Yarkadaş "CHP anayasa görüşmelerine hiçbir şekilde katılmama kararı alıyor. Özgür Özel daha sonra “Biz genel görüşmelerimize devam edeceğiz” diyor. Özgür Özel Genel Başkanlarla görüşüyor." ifadelerini kullandı.

Taha Hüseyin Karagöz tv100'e konuştu: Özgür Özel öyle dediyse de canı sağolsun

"Özgür Özel öyle dediyse de canı sağolsun"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşmesi sosyal medyada tartışma konusu olan gazeteci Hüseyin Taha Karagöz, tv100 yayınına bağlanarak, "Özel, yaptığım televizyon programına konuk olmuştu o gün bugündür de devam eden ikili bir hukuki diyaloğumuz vardı." ifadelerini kullandı. Özel'in bir gazeteciye "Nikah davetiyesi için uğradı kapıdan gönderecek halimiz yoktu" açıklamasıyla ilgili ise Karagöz "Öyle dediyse de canı sağolsun" dedi.

Özgür Özel, Taha Hüseyin Karagöz'ün düğününe gidecek mi? Gündem olan görüşmeyle ilgili Karagöz, Sinan Burhan'a konuştu

Özgür Özel, Karagöz'ün düğününe gidecek mi?

Millet Haber Ajansı Yayın Yönetmeni Sinan Burhan, Gürkan Hacır'la Taksim Meydanı programında CHP lideri Özgür Özel'in, gazeteci Taha Hüseyin Karagöz'ün düğününe katılacağını açıkladı. Burhan, gündem olan görüşmeyi "Karagöz odadan çıkarken davetiyeyi veriyor. Özel 'Emin misin? Son kararın mı evlenmek' diyor. Karagöz 'son kararım' deyince Özel espri yapıyor, 'iyidir evlilik, çocuklar not alın, katılırım' diyor" sözleriyle anlattı.