Mehmet Metiner'den tv100 yayınında Bülent Arınç'a sert sözler

tv100'de Sağlı Sollu programına konuk olan AK Parti 26. Dönem Milletvekili Mehmet Metiner, bugün katıldığı bir paneldeki sözleri üzerinden eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'a tepki gösterdi. Metiner, Arınç için 'İsmini duymak istemiyoruz, inşallah partimizden ihraç olur gider.' ifadelerini kullandı.

AK Parti 26. Dönem Milletvekili Mehmet Metiner, Yeni Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı, Korkusuz Gazetesi Yazarları Barış Yarkadaş ve Gürkan Hacır; Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu programına konuk olarak gündemi değerlendirdi. 

Arınç'ın tartışılan sözleri

Programda, AK Parti hükümetlerinde uzun yıllar çeşitli görevlerde bulunan son YİK üyeliğinden olaylı bir şekilde istifa eden Bülent Arınç'ın Türk Demokrasi Vakfı'nın düzenlediği paneldeki tartışma yaratan açıklamaları masaya yatırıldı. Programın konuklarından Mehmet Metiner, kendisi gibi AK Partili olan Bülent Arınç'ı adeta topa tuttu. 

'Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık'

Arınç hakkında 'İnşallah partimizden ihraç olur gider' diyen Metiner, 'Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır' şeklinde konuştu.

Metiner'in tepki dolu konuşması şu şekilde;

Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur gider. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Bülent Arınç’ın cesareti varsa buyursun gelsin tv100’de karşılıklı konuşalım.

Yüce divan oylamasında Bülent Arınç ve arkadaşları Davutoğlu ekibi ‘Evet’ oyu kullandılar. İçimizde FETÖ’cüler vardı, onlar ayrıldılar siz onlar kadar bile şerefli değilsiniz. Hem içimizde durup hem arkamızdan hançerlemek namertliktir.