Kılıçdaroğlu'nun iddialarına çok sert yanıt! açıklamalar peş peşe geldi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Twitter'da ortaya attığı iddialara ilişkin, "AK Parti gereken hukuki girişimleri yapacaktır" dedi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise, "Erdoğan 15 Temmuz'da uçağa bindi İstanbul'a geldi milletine döndü" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun iddialarına çok sert yanıt!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına sert tepki gösterdi. "AK Parti gereken hukuki girişimleri yapacaktır" dedi.

Çelik, "Kılıçdaroğlu iç kaos oluşturmak istiyor. Ortaya attığı iftira FETÖ'nün kampanyası. Dış politikada ne zaman adım atsak, Kılıçdaroğlu devrede. Hükümeti kanunsuzlukla suçluyor. Cumhurbaşkanlığı makamını tehdit etmeye kalkıyor. Kılıçdaroğlu, Türkiye düşmanlarının propagandasını dillendiriyor. Yanıldığı konuların haddi hesabı yok. AK Parti gereken hukuki girişimleri yapacaktır. Sinsi bir faaliyet yürütüyorlar. Bundan sonrasında açıklamalarına itibar edilmemesi gerekiyor" dedi. 

"Bunlar zaten kanunlar çerçevesinde olan şeyler"

"Kılıçdaroğlu hani belge açıklayacaktı?" diyen Çelik, A Haber canlı yayınında "Koskoca partilileri böylesine bir iftira kampanyasının parçası haline getirmeye çalışıyorlar. Bunlar zaten kanunlar çerçevesinde olan şeyler. Yurt dışında, öğrencilerle ilgili faaliyetler var. O ülkelerin açık kaynaklarından, muhtemel FETÖ'cüler almıştır. Bunlara gizli belge diye vermiştir. Bu da arkasına önüne bakmadan daha önce olduğu gibi bu duruma düşmüştür" ifadelerini kullandı.

İşte Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar:

"Bütün bunlara cevap veririz, hukuki hakkımızı koruruz"

Bugün bir tek kaçma planı açıklamıştır. Kılıçdaroğlu, bir kez daha sandığın iradesinden kaçan bir zihniter olduğunu, bir kere daha gerçeklerden, seçilmiş Cumhurbaşkanı ve aile kavramına gösterilmesi gereken gerçeklerden kaçmıştır. Bütün bunlara cevap veririz, hukuki hakkımızı koruruz. Herkesin ailesi özeldir. Aile üzerinden siyaset yapmaya devam ettikçe hiç ummadığı kadar sert cevap verilir. Eğer siyaseti bu şekil sertleştiriyorsa, aileye saldırıya karşı bizim vereceğimiz tepkiyi tahmin edemez. Burada açık kurumlar üzerinden ölümü göze alan Cumhurbaşkanı'na iftira atarak kaçmak demek, ahlaksızlıktır. Bundan sonra da bize 'niye bu dili kullanıyorsunuz, kutuplaştırıyorsunuz' demesinler. Biz bunun cevabını vermezsek işimizi yapmamış, milletimize karşı görevimizi yerine getirmemiş oluruz.

"Kimse Cumhurbaşkanını tehdit edemez"

Hukuki arkadaşlarımız bunları inceliyorlar. Diyor ki "Vakıf kurduruyorlar, neden ABD. ABD'ye kaçmak istiyorlar" diyor. FETÖ'cüler sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinden inanılmaz derecede rahatsız oluyorlar. Buradaki kod budur. "Niçin bunları kurduruyorsunuz" diyor. Buradaki soru şudur: Vatandaşlarımıza sahip çıkan yapılardan FETÖ'nün rahatsız olduğunu biliyoruz. Bu kurumlardan Kılıçdaroğlu, kim ve kimler adına rahatsız olmaktadır? Biz demokratik adap içerisinde, hukuk dairesinde bu mücadeleyi vereceğiz. Hiç kimse seçilmiş Cumhurbaşkanını tehdit edemez. Öğrencilere sahip çıkan vakıfları terör örgütü gibi kimse gösteremez.

Peş peşe tepkiler

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Bu tarz Türkiye siyasetini kirletiyor, bu dil zehirli. Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz'da nasıl kaçtığını herkes biliyor. Söylemleri tamamen FETÖ'vari bir söylemdir. Biz buradayız cumhurbaşkanımız burada. Kılıçdaroğlu iftira skalasını yukarı çekti" ifadelerini kullandı.

"Mutfağından izleyeceksin"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ katıldığı yayında "Kılıçdaroğlu FETÖ sözcülüğünü yapmaya devam ediyor" ifadelerini kullandı. Öte yandan Ham Dağ sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: Bugün yine kendisine verilen görevi yerine getirdi...

Kemal Kılıçdaroğlu adlı düşük kabiliyetlere sahip, silik şahıs, partisinde sözü geçmeyen bir grup başkanvekili iken, bir FETÖ klasiği olan kaset kumpası yoluyla CHP'yi ele geçirecek, FETÖ'nün sözcüsü olacak güce nasıl erişti?

“Kaçacak” dediğin lider hiçbir zaman kaçmadı, her zaman milletinin yanında oldu. O lider ki, 15 Temmuz gibi bir günde milletine liderlik etti, "topunuz gelin" diyecek cesareti gösterdi. Peki ya sen? Bir zavallı gibi tankların arasından kaçtın, olanları evde izledin. Ve seni yine sahaya sürüyorlar.

Yalan, çamur ve iftira siyaseti yoluyla gündeme gelmek için her ne yaparsan yap, liderlik yapamayacak silik bir kişilik olduğunu gizleyemeyeceksin.

Cumhurbaşkanımız yine kazanacak. Sen de bunu mutfağından izleyeceksin." dedi.

"15 Temmuz’da kimin kaçacak delik aradıklarını gördük"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Ne yaparlarsa yapsınlar bürokratlar pirim vermeyecek. 15 Temmuz'da kimin saklanacak delik aradıklarını gördük. Bu tehdit diliyle biz çok karşılaştık bu yeni değildir. Bu çaresizlik ve acziyetin göstergesidir. Yaptıkları tek şey yalan terörüdür. İsmi anılan vakıflar açık ve şeffaftır. Vakıflarımız Türk öğrencilerini destekleme gayretindedir. Başkan Erdoğan yalan terörüne karşı çok mücadelelereler vermiştir. Bu hukuki mücadele verilmesi gereken bir husustur. Başkan Erdoğan hukuki bir mücadele ortaya koyacaktır" ifadelerini kullanırken, "Erdoğan 15 Temmuz'da uçağa bindi İstanbul'a geldi milletine döndü" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun iddiaları

Kılıçdaroğlu, Twitter'dan yayınladığı videoda, TÜRGEV ve ENSAR vakıfları üzerinden ABD'ye para kaçırıldığı iddiasında bulundu.