AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten sert tepki: Bu sorumsuzluk kabul edilemez!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, güvenlik nedeniyle bazı ülkelerin konsolosluklarını kapatma kararına "Bunlar sorumsuz açıklamalardır. Bu sorumsuzluk kabul edilemez. Türkiye'yi yıpratmaya dönük açıklamaları reddediyoruz" sözleriyle tepki gösterdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten sert tepki: Bu sorumsuzluk kabul edilemez!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bazı büyükelçilikler ve başkonsoloslukların güvenlik koşulları nedeniyle kapatılmasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Sözcü Çelik, "Ülkemizdeki bazı büyükelçiliklerin ve başkonsoloslukların ülkemizin güvenlik koşulları hakkında endişe yaymaya dönük açıklamalar yaptıklarını görüyoruz. Bunlar sorumsuz açıklamalardır. Bu sorumsuzluk kabul edilemez." dedi.

"TÜRKİYE'Yİ YIPRATMAYA DÖNÜK AÇIKLAMALARI REDDEDİYORUZ"
Çelik'in açıklamasında "Türkiye güvenli bir ülkedir. Güvenlik güçlerimiz ve istihbarat birimlerimiz işinin başındadır. Bugün güvensiz olarak nitelenebilecek ülkeler; göçmen düşmanı ve İslam düşmanı siyasi hareketlerin demokrasilere meydan okuduğu, kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e saldırılan yerlerdir. Ülkelerimiz arasındaki ilişkileri geliştirmeyi hedeflemesi gereken misyonların daha özenli ve sorumlu açıklamalar yapmaları gerekir. Türkiye'yi yıpratmaya dönük açıklamaları reddediyoruz" ifadeleri kullanıldı.