AK Parti'den AB'ye KKTC tepkisi! "Haksız ve ikiyüzlü bir açıklamadır"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Türk Devletleri Teşkilatına gözlemci üye olmasıyla ilgili Avrupa Birliği'nin (AB) yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Çelik, "Haksız ve ikiyüzlü bir açıklamadır. Avrupa Birliği, Kıbrıs konusunda Yunanistan ve GKRY’nin peşinde sürüklenmektedir. O yüzden bu açıklamalar yok hükmündedir." ifadelerini kullandı.

AK Parti'den AB'ye KKTC tepkisi! "Haksız ve ikiyüzlü bir açıklamadır"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından, AB tarafından KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatına gözlemci üye olmasına ilişkin yapılan açıklamaya tepki gösterdi.

"Yok hükmündedir..."

Açıklamanın haksız ve ikiyüzlü olduğunu belirten Çelik, şunları söyledi:

"Avrupa Birliği, Kıbrıs konusunda Yunanistan ve GKRY’nin peşinde sürüklenmektedir. O yüzden bu açıklamalar yok hükmündedir... Kıbrıs Türkleri uluslararası toplumun saygın bir üyesidir. KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı’na gözlemci üye olması doğru ve son derece doğal bir durumdur... Avrupa Birliği’nin KKTC’yi yok saymaya çalışan tutumu tarihi ve siyasi açıdan ilkesiz bir yaklaşımdır. Cumhurbaşkanımızın son olarak Türk Devletleri Teşkilatı toplantısında vurguladığı gibi KKTC’nin hak ve menfaatlerini her zeminde savunmaya devam edeceğiz…"