AK Parti'nin MHP'ye bayram ziyaretinde renkli anlar yaşandı! "Tatmazsanız çıkın yapacağız!"

AK Parti heyeti Kurban Bayramı dolayısıyla MHP'ye yaptığı ziyarette renkli anlar yaşandı. Görüşme sırasında, AK Parti heyetinin sunulan ikramlara dokunmaması üzerine MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, esprili bir şekilde “Yemezseniz çıkın yapacağız” dedi. Bu sözler üzerine Yıldız, sehpadaki çikolatanın tadına baktı.

Kurban Bayramı dolayısıyla siyasi parti heyetleri bayram ziyaretlerine devam ediyor. MHP’ye ilk ziyareti Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Aydemir Başkanlığında DSP heyeti yaptı. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya’ya Genel Başkan Başdanışmanı Esma Özdaşlı, MYK üyesi Fatih Çetinkaya eşlik etti. İki partinin temsilcileri arasında İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları konuşuldu.

"BU VİZYON ÖNEMLİDİR"
Karakaya, Cumhur İttifakı’nın “seçim ittifakı” şeklinde algılanmaması gerektiğini belirterek, “Bu bir zihniyettir. Bazıları geçmiş dönemde o siyasi partiler arasındaki oluşan ittifaklar girişimlerle Cumhur İttifakı’nda sanki bir sıkıntı varmış gibi değerlendirmeleri Cumhur İttifakı’nda akılları sıra bir soğutma, ayrıştırma girişimleri geçmişte de oldu. Asıl göz önünde bulundurulması gereken Cumhur İttifakı’nın geleceğe yönelik sadece partiler anlamında değil, elbette partilerinde ömrü olabilir. Asıl burada Cumhur İttifakı ile oluşturulan bir vizyondur ve bu vizyon önemlidir” dedi. 

"TÜRK SİYASİ TARİHİNE BÖYLE GEÇECEKTİR"
Ardından AK Parti heyeti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi Derya Öztekin, Genel Merkez Gençlik Koları MKYK Salih Aydın, MHP’yi ziyaret etti.  Cumhur İttifakı’na ilişkin “algı manipülasyonu” yapıldığını söyleyen Karakaya, “Algı manipülasyonu konusundaki tuzaklar kamuoyunu farklı düşündürebiliyor. Cumhur İttifakı bugüne kadar seçimlerde başarılara imza atarak geldi. Türkiye Yüzyılı diyoruz, yüzyıllık hedefi ortaya koyan partilerden bahsediyoruz. Son tahlilde Cumhur İttifakı siyasette bir vizyon birlikteliğini ortaya koymuştur. Türk siyasi tarihine böyle geçecektir” dedi. 

“CUMHURBAŞKANIMIZIN VEFASIYLA MAKES BULACAKTIR”
AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız da “Çıkar odaklı değil, günün sonunda ilkesel zeminde kurulan bir ittifak olduğunu gittiğimiz her yerde anlatıyoruz. Birileri gibi çıkar odaklı değil, günün sonunda ilkesel zeminde ve bizim bir idealimiz var memlekete dahil. Biz bu ilkeler zemininde bir araya gelmiş bir ittifakız. Cumhurbaşkanımız her platformda ifade ettiler. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan siyasetteki en kıymetli alameti farikalarından birisi de vefa duygusudur. Dolayısıyla sayın Devlet Bahçeli’nin kritik zamanlarda takındığı pozisyon her zaman Cumhurbaşkanımızın vefasıyla makes (yansımak, yansıyacak yer bulmak) bulacaktır. Ülkemize dair yapılacaklar listesi var. Bunların en önemli bir kısmını yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Tabiri caizse bizim yarışımız kendimizle. Bizler memleket için ‘daha fazla ne yapabiliriz’ noktasındayız” diye konuştu.

İKRAMLARA DOKUNMAYAN AK PARTİ HEYETİNE, KARAKAYA'DAN ESPRİ
Burada AK Parti heyeti, sunulan ikramlara dokunmayınca MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, misafir heyete “yemezseniz çıkın yapacağız” esprisinde bulundu.

"ÇIKIN YAPILIR VERİLİR"
MHP’yi ziyaret eden AK Parti heyetinin başındaki Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, sunulan ikramlara dokunmayınca MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya “çayları da soğuttuk” diyerek söze girdi ve “Biz böyle konuşmaktan çayları soğutuyoruz, pastaları misafirler almıyorlar. Bizim Türk töresinde, kültüründe misafir eğer ikram edileni yemiyorsa giderken kendisine bir çıkın yapılır verilir. Dolayısıyla yemezseniz şey yapacağız” diye konuştu.

YILDIZ, ÇİKOLATININ TADINA BAKTI
Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız da Karakaya’nın sözleri ardından sehpadaki çikolatanın tadına baktı.