Akaryakıta zam geldi! Zamla birlikte 28 lirayı geçti

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Benzine zam mı geldi? Rusya-Ukrayna savaşı brent petrolde dalgalanmalara sebep oldu. 11 Ekim Salı akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? Araç sahipleri güncel tabloyu merak etti. İşte, 11 Ekim güncel akaryakıt fiyatları..

Akaryakıta zam geldi! Zamla birlikte 28 lirayı geçti

Son dönemlerde yaşanan dolar ve brent petroldeki akılalmaz dalgalanmalar vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Araç sahibi vatandaşlar gelen zamların ardından güncel akaryakıt fiyatlarını araştırıyor. Benzine zam mı geldi? Gündemden eksik olmayan indirim ve zam haberleri sürekli değişiklik gösteriyor.

Akaryakıta zam geldi! Zamla birlikte 28 lirayı geçti - Resim : 1

Araç sahipleri artık sabah uyandıklarında güncel akaryakıt fiyatlarına bakıyor. 11 Ekim Salı akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? Son bir senede yapılan zamlar araç sahiplerini zora soktu. Dolar kurundaki artışa bağlı olarak brent petrol artışları beraberinde motorin ve benzinde yükselişe neden oluyor.

Akaryakıta zam geldi! Zamla birlikte 28 lirayı geçti - Resim : 2

Araç sahiplerine üzücü haber

Son yapılan indirimin ardından bir süre zam haberi gelmemişti. 5 Ekim Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere; benzin grubunda 62 kuruş, motorin grubunda 1,10 TL zam geldi.

Akaryakıta zam geldi! Zamla birlikte 28 lirayı geçti - Resim : 3

Peş peşe gelen zam!

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre 6 Ekim Perşembe gününden itibaren benzin fiyatlarına 74 kuruş, motorin fiyatlarına ise 1 lira 39 kuruş zam geldi. Araç sahiplerini üzecek bir haftada üç zam haberi geldi. Pazartesi gece yarısından geçerli olmak üzere motorin grubuna 1 lira 39 kuruşluk yeni bir zam daha yapılması bekleniyor. 7 Ekim itibarıyle motorine 1 lira 53 kuruşluk bir zam daha geldi.

Akaryakıta zam geldi! Zamla birlikte 28 lirayı geçti - Resim : 4

Motorin 28 TL'yi geçti

11 Ekim 2022 Salı günü itibarı ile motorin litre fiyatına 1 lira 39 kuruş zam geldi. İşte, 11 Ekim 2022 güncel akaryakıt fiyatları. 

11 EKİM 2022 GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

İstanbul'da bir litre benzin fiyatı 20,61 TL

İstanbul'da bir litre motorin fiyatı 28,51 TL

İstanbul Avrupa yakasında bir litre LPG fiyatı 11,35  TL oldu.