Aksaray Valisi Aydoğdu, karneleri dağıttı

Aksaray'da 91 bin 745 öğrenci karnelerini alarak 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamladı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Mehmet Timur Sarrafoğlu İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Vali Aydoğdu, tek tek öğrencileri tebrik ederken karnelerini de dağıttı ve ortaya eğlenceli görüntüler çıktı. 

Karne heyecanı ve yarı yıl tatilinin sevincini yaşayan öğrencilerle görüşen Vali Aydoğdu beraberinde; Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mustafa Çölkesen, İYİ Parti İl Başkanı Faruk Ağır, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, eğitim sendikaları Aksaray başkanları ile birlikte öğrencilere karnelerini dağıttı.

Vali Aydoğdu burada yaptığı açıklamada çocukların bu tatili dinlenerek ve kendilerini özgür hissederek geçirmelerini istedi. 91 bin 745 öğrencinin ara tatiline girdiğini ifade eden Aydoğdu açıklamasında:

“6 bin 700 öğretmeniz ve çalışanlarımız ile öğrencilerimizi sağlık ve huzurlu bir ara tatile gönderiyoruz. Pandemi sürecinde büyük fedakârlık gösteren velilerimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bu tatili dinlenerek ve kendilerini özgür hissederek geçirsinler. Hiçbir şeyi kafalarına takmasınlar. Çocuklarımızın ruh sağlığı her şeyden önemli. Eğer onları mutlu edebilirsek, her mutlu çocuk eninde sonunda başarıyı yakalar. Velililerimiz ise çocuklarımıza sarılıp öpsünler ve onların değerli olduklarını hissettirsinler” diye konuştu.