Aleyna Tilki, Bilecik’te 19 Mayıs konseri verdi! Binlerce kişi katıldı: Sahne kıyafeti ve dansı ile olay oldu

Ünlü şarkıcı Aleyna Tilki, Bilecik Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda düzenlenen konserde sahneye çıktı. Ünlü şarkıcı sahne kıyafeti ve dansı ile olay oldu.

Aleyna Tilki 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında Bilecik Cumhuriyet Meydanında 15 bin kişiye konser verdi.

Aleyna Tilki , sahnedeki enerjisi ve sahne kıyafetiyle dikkat çekti.

Söyleşi, fener alayı ve konserlerle kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Aleyna Tilki konseriyle sona erdi.

Binlerce kişinin ellerinde Türk bayraklarıyla katıldığı fener alayında bayram coşkusu yaşanırken, gençlerin bayramı olarak nitelendirilen günde gerçekleştirilen konser ile bayram coşkusu taçlandı.

BELEDİYE BAŞKANI MELEK MIZRAK SUBAŞI: ‘’BUGÜN MEŞALELERİMİZİN YANDIĞI GÜN. BUGÜN ATATÜRK’ÜN DOĞUM GÜNÜ’’

Gerçekleştirilen konsere katılan Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, gençlerin bayram sevincine ortak oldu.

Gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlayan Başkan Subaşı, Aleyna Tilki’yi gençlerle buluşturduğu için duyduğu mutluluğu belirtti.

Konuşmasına; ‘’Bugün meşalelerimizin yandığı gün. Bugün, Atatürk’ün doğduğum gün’’ dediği gün’’ ifadelerini kullanan Başkan Subaşı, ‘’Bugün meşalelerimizin yandığı gün. Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğum gün dediği gün. Bugün 19 Mayıs. Bu güzel günü, bu özel günü, Samsun’a çıktığı bugünü, siz geçlere armağan etmiş. Ne mutlu bize. Böyle bir tarihimiz var. Böyle bir Ulu Önderimiz var. Umuyorum ki bizler gençler olarak da yarınlara kadar bu meşaleyi hiç sönmeyecek şekilde taşırız.’’ İfadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ YAŞAR TÜZÜN: ‘’ATATÜRK’ÜN EMANETİNE SAHİP ÇIKAN SİZ GENÇLERİN BAYRAMINI KUTLUYORUM’’

Milletvekili Yaşar Tüzün ise yaptığı konuşmada, alandakilerin bayramını kutlayarak, ‘’Bundan 105 yıl Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 18 arkadaşının  İstanbul’dan çıkarak, Samsun’a gittiği yolculuklarının başladığı ve Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı bugünde, gençlere emanet etmiş olmasının en büyük onur ve gururunu sizler yaşıyorsunuz. Ne mutlu ki sizler Atatürk’ün eserlerine sahip çıkan gençler olarak sizlerin bayramını kutluyorum’’ ifadelerini kullandı.

Konuşmaların sonunda Başkan Subaşı, Aleyna Tilki’ye çiçek hediye ederken, Milletvekili Yaşar Tüzün de Bilecik seramiğine yansıtılmış Atatürk portresini hediye etti.

GENÇLERDEN BAŞKAN SUBAŞI’YA SEVGİ GÖSTERİSİ

Konserde gençlerle bir araya gelerek, hatıra fotoğrafları çektiren Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı’na gençlerden yoğun sevgi gösterisi oldu.

Aleyna Tilki’yi kendileriyle buluşturduğu için Başkan Subaşı’na teşekkür eden gençler, gönüllerince eğlendiklerini belirtti.

Fener alayı ve konsere; Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Özdemir, İlçe Başkanı Melih Karaçam, belediye başkan yardımcıları, belediye ve il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Bilecikli katıldı.