Merkel'e sandalyeli önlem

Angela Merkel katıldığı üç törende de titreme nöbetine yakalandı. Merkel, sağlığının yerinde olduğunu söylese de endişeler artıyor. Merkel'e bugün katıldığı Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen'i karşılama törende sandalye verildi.

Merkel'e sandalyeli önlem - Sayfa 1

Almanya Başbakanı Angela Merkel son dönemlerde zorlu bir süreçten geçiyor. Merkel, 18 Haziran'da Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile askeri tören sırasında, ardından 27 Haziran’da Cumhurbaşkanlığına ait Bellevue Sarayı’nda düzenlenen yeni Adalet Bakanı Christine Lambrecht’in mazbata töreninde titreme nöbeti geçirmişti. Dün de Finlandiya Başbakanı Antti Rinne'yi resmi karşılama töreninde titrerken görüntülenen Angela Merkel, için bu kez sandalye önlemi alındı.

Merkel'e sandalyeli önlem - Sayfa 2

Sandalye çözüm mü?

Merkel bugün Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen'ı ağırladı. Resmi tören sırasında yaşanabilecek bir titreme nöbetinin önüne geçebilmek için tören alanına iki sandalye konuldu. Merkel dün Finlandiya Başbakanı Antti Rinne'yi resmi karşılama töreninde titrerken üçüncü kez görüntülenmişti.

Merkel'e sandalyeli önlem - Sayfa 3

Almanya Başbakanı Merkel, 18 Haziran'da Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile askeri tören sırasında titreme nöbeti geçirirken ilk kez görüntülenmişti. Merkel sonrasında yaptığı açıklamada susuzluk nedeniyle titrediğini ve iyi olduğunu ifade etmişti.

Merkel'e sandalyeli önlem - Sayfa 4

Olayın ardından Merkel 27 Haziran’da Cumhurbaşkanlığına ait Bellevue Sarayı’nda düzenlenen yeni Adalet Bakanı Christine Lambrecht’in mazbata töreninde ikinci kez titreme nöbeti geçirmişti. Doktorlar, Merkel’in yoğun baskı altında olduğunu, bu nedenle titreme nöbeti geçirdiğini öne sürmüştü.