Almanya'da suya düşen yaşlı çifti bir Türk kurtardı

Almanya'da bir kanala düşen ve suda batmaya başlayan yaşlı çifti, Murat Alkan adlı bir Türk suya atlayarak kurtardı.

Kaynak: DHA

Olay, Almanya'nın Düsseldorf kentinde yaşandı. Yaşlı bir çift aracını park ederken nedeni bilinmeyen bir şekilde araçları kanala düştü. Araç suya batmaya başladı. Bunu gören görgü tanıklarından biri olan 46 yaşındaki Murat Alkan, 82 yaşındaki adamı ve 79 yaşındaki eşini eşini kurtarmak için suya atladı.

Alkan yaşlı çifti kurtarmaya çalıştı. O esnada durumu gören birkaç kişi daha suya girerek yardıma geldi. Alkan, yaşlı adamı kanal kenarındaki çimlere doğru getirdi. Bir diğer kişi ise yaşlı kadını kurtardı.

Olayla ilgili Alman medyasına konuşan Alkan, ilk başta bir gürültü duyduğunu ve sonrasında da bir aracın kanaldaki suda batmaya başladığını gördüğünü belirtti.

Güvenlik görevlisi Alkan, ilk başta kapının açılmadığını, kapıyı açmayı başardıktan sonra da emniyet kemerinin açılmadığını söyledi. Kendisinden sonra yardıma gelen diğer kişilerle birlikte yaşlı çifti araçtan çıkaran Alkan, "Yaralanmadıkları için mutluyum" dedi.

Öte yandan, ihbar üzerine olay yerine gelen polis, yaşlı çifti kurtarmak için suya girenlere kuru kıyafet temin etti ve daha sonra da bir teşekkür mesajı yayımladı.