Altınyayla'da kaybolan otizmli çocuk 300 kişiyle aranıyor

Burdur Altınyayla'da kaybolan otizmli çocuk için arama kurtarma ekipleri canla başla çalışıyor. Çalışmaya yaklaşık 300 kişi katılırken Burdur Valisi de konuyla ilgili bilgi aldı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: A.A

Burdur'un Altınyayla ilçesinde kaybolan otizmli çocuk için arama kurtarma ekiplerince başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Asmabağ köyünde, ailesiyle ormanlık arazideki tarlaya giden otizmli Kerim Can Güney (10) kayboldu. Çocuğu bulamayan yakınları, durumu 112 Acil Servis'e bildirdi. Ormanlık arazide kaybolan çocuğu bulmak için başlatılan çalışmalara jandarma, AFAD, AKUT ve köylüler katılıyor. Arama çalışmalarında, kokuya duyarlı köpekler de kullanılıyor.

300 kişi arıyor

Yaklaşık 300 kişiyle yürütülen çalışmalardan şu ana kadar sonuç alınamadı. Burdur Valisi Ali Arslantaş da bölgeye gelerek, yetkililerden bilgi aldı ve aileyi teselli etti. Çocuğun babası Adem Güney, AA muhabirine, pazar günü eşinin telefonla aramasıyla çocuğunun kaybolduğunu öğrendiğini söyledi.

Haberi alır almaz çocuğunu bağıra bağıra aradığını vurgulayan Güney, Kerim Can'ın otistik rahatsızlığı olduğunu, kulağının duyduğunu, her şeyi anladığını ancak konuşamadığını anlattı.

Ekiplerin çocuğunu bulmak için seferber olduğunu belirten Güney, arama kurtarma ekiplerine teşekkür etti.

Yüzde 80 oranında zihinsel engelli kardeşine de 16 yıl baktığını anımsatan Güney, şunları kaydetti: "Dünyada gün yüzü görmedim. Çocuğumun kaybolması benim ciğer acım oldu. Böyle olacağını hiç düşünmezdim. Benim kaderim neden böyle? Bu dünyada benim imtihanım çok. Kimseye de bir hatam olmadı, ilçede herkes de beni sever. Berber dükkanım var, akşama kadar çalışıp evime giderim. Ben kendimi aileme adadım. Çocuğum bulunsun yeter, başka bir şey istemiyorum.