Dünya

Aziz Sancar'ın adı ABD'de bir caddeye verildi!

Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın adı ABD'nin Kuzey Karolina eyaletindeki bir caddeye verildi. Caddenin ismi 'Sancar' oldu.

Pentagon'dan yeni casus balon iddiası!

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Çin'e ait yeni bir casus balonu keşfettiklerini bildirdi. Açıklamada, yeni casus balonunun Latin Amerika üzerinde uçtuğu öne sürüldü.

NASA'lı araştırmacıları bu gelişmeyle heyecanlandı

Bilim insanlarının yeni gezegen keşifleri devam ediyor. Bilim insanları tarafından Dünya'ya çok benzeyen yeni bir gezegen daha bulundu. Haberi alan NASA'lı bilim insanlarının dahi büyük şaşkınlık yaşadıkları öğrenildi.

Biden: 'Ulusal acil durum' devam etmeli

ABD Başkanı Joe Biden, Kongreye gönderdiği mektupta Afganistan kaynaklı olarak"ulusal acil durumun" devam etmesi gerektiğini belirtti.

Papağanın son sözü yürek burktu

Alex adındaki 77 IQ’ya sahip papağanın ölmeden önce sahibine söylediği sözler sosyal medyada paylaşıldı. 100’den fazla kelime dağarcığına sahip olan papağan ölmeden önce sahibi olan hayvan psikoloğu Irene Pepperberg’a “seni seviyorum” dediği belirtildi.

Maymunla büyüyen bebeğin korkunç sonu!

Hayatlarını zeki hayvanlar türlerini incelemeye adayan çift, Gua adlı yavru bir şempanzeyi, kendi bebekleri Donald'la kardeş gibi büyüttüler.Bir süre sonra deney ters tepti bebek maymun gibi davranmaya başladı. Maymunla büyüyen Donald ise doktor oldu ama 42 yaşında intihar ederek hayatını kaybetti.

Hepimizi oraya götürecekler

NASA, Mars’ın yanı sıra diğer gezegenlerde de çalışmalarını sürdürüyor. NASA’nın Dünya sonraki yaşam için çalışma yürüttüğü gezegenlerden biri de Titan. Titan’ın Dünya’ya çok benziyor olması, insan yaşamı için elverişli olabileceği ipuçları veriyor.

Devenin intikamı feci oldu!

Rusya’da deveye yumruk atan sahibini öldüren devenin intikamı sosyal medyada gündem oldu. Kayda geçen görüntülerde sahibi deveye yumruk atıyor. Deve tepkisiz kalamayarak yumruk atan adamın kafasına basarak öldürdü.

Devenin intikamı feci oldu!

Rusya’da deveye yumruk atan sahibini öldüren devenin intikamı sosyal medyada gündem oldu. Kayda geçen görüntülerde sahibi deveye yumruk atıyor. Deve tepkisiz kalamayarak yumruk atan adamın kafasına basarak öldürdü.

Duvarında servet buldu, bankaya gidince yıkıldı!

İspanya’da yaşayan Tono Pineiro isimli adam, evinin tadilatı için yıktığı duvarda adeta bir servet buldu. Paraları değerlendirmek için bankanın yolunu tutan Pineiro, paraların artık geçersiz olduğunu öğrendiğinde ise yıkıldı.

Dünyaca ünlü CEO'dan zaman yönetimi dersi

Dünyaca ünlü kripto para alım satım platformunun CEO'su zaman yönetimi dersi verdi. Kendi hayatında zamanı nasıl yönettiğini anlatan Changpeng Zhao'nun zamanı nasıl yönettiğini okuyunca yok artık diyebilirsiniz.