Emlak

Ev sahiplerinin bu "uyanıklığına" dikkat!

Düzce'de özellikle üniversitenin yeni akademik yılı öncesi artan kira fiyatlarının nedenlerini araştıran Düzce Emlakçılar Derneği, daire sahiplerinin kendilerini emlakçı gibi gösterip, öğrencilerden bir kira peşin, bir aylık depozito ve 'emlakçı komisyonu' istediklerini tespit etti.

Ev almadan önce bu haberi mutlaka okuyun

Türkiye'nin en önemli sorunlardan bir tanesi de konut alırken dolandırılan tüketiciler. Özellikle büyük firmaların yapmış olduğu konut satışlarında maketten al yöntemiyle satış yapan firmalar aradan geçen yıllara rağmen, ne yazık ki konutları hak sahiplerine teslim etmediler.

Kira fiyatları uçuyor! Artış rekoru kıran iller

Türkiye'nin gündem konularından biri de kira fiyatlarındaki yüksek artış. Bazı illerde artış yüzde 161'i gördü. İşte kira fiyatlarının en yüksek olduğu iller...

Aybüke Pusat yeni dizisi "Kusursuz"u anlattı

“Kırmızı Oda”nın yönetmeni Cem Karcı’nın çekeceği “Kusursuz” adlı dijital dizide rol almaya hazırlanan Aybüke Pusat, bir kafe çıkışı kameralara takıldı.

Bu ilçede konut fiyatları 2.5 kat arttı!

İzmir'de konut ve arsa fiyatları müstakil villalara olan ilgiden dolayı artış yaşadı. Çeşme'de fiyatlar 2,5 kat artış gösterdi.

Nez'den ilginç açıklama

Ünlü şarkıcı Nez Cihangir’de köpeği Hera’yı dolaştırırken kameralara takıldı.

Otoparkta yeni dönem!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca hazırlanan yönetmelik taslağına göre bundan sonra daire büyüklüklerine göre otopark yeri zorunluluğu uygulanacak.

Kentsel dönüşümde düğmeye basıldı!

Kentsel dönüşümde kritik bir yer olan Fikirtepe'de yeni imar planları askıya çıktı.

Dönüşümde banka kredisi faiz destekleri artırıldı

Kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerince bankalardan kullanılacak kredilere sağlanacak faiz desteklerinde değişikliğe gidildi.

Kentsel dönüşümde önemli fırsat!

Hükümet, kentsel dönüşümü hızlandırmak için yeni bir hamle daha yaptı.

Evi olan herkesi ilgilendiriyor, yüzde 1'e düştü

Dönüşüm projeleri çerçevesinde taşınmaz maliklerine ait mevcut inşaat alanının 1,5 katına kadar olan yeni inşaat alanında yapılacak olan konutlara ilişkin taahhüt işlerine yönelik KDV oranı yüzde 1'e indirildi.